10 10 2013 super

Do 15 października poszukiwani są Wolontariusze projektu SZLACHETNA PACZKA. W pomorskim potrzeba ich prawie 400!

Pozostało niecałe 100 dni do finału projektu SZLACHETNA PACZKA. Projekt nie mógłby odbyć się bez zaangażowania Wolontariuszy. Aby nim zostać wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.superw.pl.

Praca wolontariusza polega głównie na kontakcie z rodzinami żyjącymi w niezawinionej biedzie, które potrzebują wsparcia. Lider tworzy listę potrzebujących, do których następnie wolontariusze się udają na rozmowę. Podczas niej badają rzeczywiste potrzeby rodziny, tak aby do projektu włączyć osoby, które faktycznie potrzebują mądrej pomocy. Na rozmowę zawsze idzie dwóch wolontariuszy. Potem staje przed ważnym zadaniem. Musi zdecydować, czy daną familię może włączyć do projektu. Kolejnym zadaniem jest wpisanie rodziny do bazy, z której później będą korzystać darczyńcy. Ważne jest, żeby informacje zostały wpisane w taki sposób, aby osoby chcące pomóc zainteresowały się losem potrzebujących. Później, podczas finału wolontariusz razem z kierowcą zawozi paczkę do rodziny, a następnie przygotowuje informację zwrotną dla darczyńcy.

Kto może zostać Wolontariuszem?

Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia. Musi się ona utożsamiać z wartościami SZLACHETNEJ PACZKI. Taka osoba musi być też otwarta na zmiany, poznawanie nowych ludzi – mówi Dominik Makurat, koordynator ds. promocji projektu SZLACHETNA PACZKA w woj. pomorskim. – Trzeba być świadomym, jak bardzo ważna jest praca wolontariusza. Musi być to więc osoba odpowiedzialna, taka która nie powie nagle, że jej się nie chce, że przecież nie musi.

Jak zaznaczają koordynatorzy projektu praca Wolontariusza jest bardzo wyjątkowa.
Proszę sobie wyobrazić, czy istnieje coś piękniejszego niż uśmiech dziecka na widok owoców? Wydaje mi się, że taki obraz jest największą nagrodą za dobrze wypełnione zadania – mówi Artur Siedziński, koordynator regionalny projektu SZLACHETNA PACZKA i dodaje – Wręczanie paczek jest bardzo wzruszające zarówno dla wolontariusza jak i rodziny. Co ważne wolontariusz zdobywa wiele cennych doświadczeń. Teraz na rynku pracy wymaga się wielu umiejętności, które z pewnością można nabyć będąc Wolontariuszem projektu SZLACHETNA PACZKA.

Zgłaszać można się przez stronę www.superw.pl do 15 października 2013.

W tym roku odbywa się XIII edycja projektu SZLACHETNA PACZKA. Tylko w 2012 roku dotarła ona do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Poprzedni artykułZawody cross-country 2013
Następny artykułPomogą znaleźć pracę