kwidzyn logo

Do II etapu olimpiady logistycznej przystąpi aż 13 osób z ZSP nr 1 w Kwidzynie, co stanowi najliczniejszą grupę uczniów z jednej szkoły w województwie pomorskim. Najlepiej na etapie szkolnym wypadł Maciej Zaborski, uczeń czwartej klasy, zdobywając 50 punktów. Pozostałymi szczęśliwcami, którzy będą walczyć o wejście do finału są: Anna Cymer, Nina Fryckowska, Karolina Jabłońska, Tomasz Kordunowski, Paulina Kula, Darek Mogielnicki, Jarosław Mrugała, Wojciech Panieczko, Paweł Piotrowski, Piotr Roliński, Adam Trukawka oraz Marcin Zachaj.  Uczniowie z tej placówki do II etapu przystąpią w okręgu z siedzibą w Zespole Szkół nr 2 w Chełmnie im. Adama Mickiewicza. W województwie pomorskim spośród 11 szkół 5 zakwalifikowało się do kolejnego etapu zmagań IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału, jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.

Olimpiada logistyczna odbywa się w trzech etapach:

21 października 2011r. – I etap – test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach,

9 grudnia 2011r. – II etap – test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach,

16 marca 2011r. – III etap – FINAŁ – zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.

Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.

Poprzedni artykułAkcja „Pieszy”
Następny artykułMMTS Kwidzyn – SPR STAL Mielec