02 08 2017 iga1

Od 20 do 30 lipca Wrocław był gospodarzem największej od czasów Mistrzostw Europy w piłce nożnej imprezy sportowej w Polsce – The World Games (https://theworldgames2017.com), czyli Światowych Igrzysk Sportowych.
Jest to największa po Igrzyskach Olimpijskich światowa impreza wielodyscyplinowa, na której rozgrywane są zawody w dyscyplinach będących członkami Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, jednak nierozgrywanych na Letnich Igrzyskach Olimpijskich. The World Games (TWG) rozgrywane jest od 1981 r. i organizowana zawsze w rok po letnich igrzyskach olimpijskich przez International World Games Association (IWGA) pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl).

Jedną z dyscyplin rozgrywanych podczas The World Games są, tak rozpoznawalne w ostatnich latach w Kwidzynie, biegi na orientację. Podczas tegorocznych Igrzysk, Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej przeprowadził O–Games 2017, coroczne międzynarodowe zawody w biegach na orientację, tym razem towarzyszące TWG.

W gronie prawie 400 zawodników z kilkunastu krajów po raz kolejny doskonale zaprezentowała się zawodniczka UMKS Kwidzyn Iga Müller (SP 4), która okazała się bezkonkurencyjna zwyciężając z przewagą ponad 8 minut w kategorii K12. 
Z dobrej strony pokazali się również Paweł Perfikowski (kat . M10 – Społeczna SP), Franciszek Reniecki (M18 – Społ. LO) i biegający trener zawodników UMKS Przemysław Jędras (M35), którzy wywalczyli wysokie 6 miejsca.
W pierwszej dziesiątce w swoich kategoriach wiekowych O-Games uplasowali się jeszcze: na  7 miejscu Wiktor Müller (M14 – SP 4), na 8 Wiktor Droń (M10 – SP 6), na 9 Hanna Perfikowska (kat . K14 – Społeczna SP) i na 10 Rafał Gąsior (M16 – Gimn. nr 3).

Oprócz startu w zawodach O-Games 2017 zawodnicy UMKS mieli też okazję na żywo kibicować naszym reprezentantom podczas wszystkich trzech biegów na orientację rozgrywanych w ramach The World Games. Najwięcej emocji przyniosły ostatniego dnia sztafety sprinterskie gdzie reprezentacja Polski w składzie Agnieszka Cych, Piotr Parfianowicz, Bartosz Pawlak i Aleksandra Hornik wywalczyła bardzo wysokie 7 miejsce, przegrywając pierwszą „szóstkę” na finiszu o 1 sekundę z reprezentantami Czech.

Relacje z biegów na orientację podczas The World Games możecie znaleźć po linkiem https://liveorienteering.com/#/event?id=5110

Relacje prasowe z the World Games związane z biegami na orientację dostępne są również na stronach TWG:

https://theworldgames2017.com/kyburz-i-shimizu-sportowcy-dnia-26-07/

https://theworldgames2017.com/szwajcarzy-zaliczyli-punkty-kontrolne-na-medal/

https://theworldgames2017.com/alm-zapewnia-zloto/

02 08 2017 iga2
Zwyciężczynie O-Games 2017 w kategorii K12

02 08 2017 iga3
Młodzi zawodnicy UMKS Kwidzyn Hanna Perfikowska, Wiktor Müller, Iga Müller i Paweł Perfikowski z medalistami The World Games 2017 w średniodystansowym biegu na orientację, reprezentantami Szwajcarii, w drugim rzędzie od lewej: Matthias Kyburz – złoty medal, Florian Howald – srebrny medal i Sabine Hauswirth – brązowy medal

Poprzedni artykułRegionalny System Ostrzegania (RSO)
Następny artykułOkręgowe Dni Działkowca