16 03 2015 pomoc1

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Program ma pomóc tym, którzy ze swym cierpieniem i ogromnymi problemami pozostają osamotnieni. Utworzony został fundusz pomocy stypendialnej aby zebrane środki rozdysponować wśród najbardziej potrzebujących. Procedury Programu zostały tak zaplanowane aby uczynić je jak najbardziej dostępnymi, i aby w jak najmniejszym stopniu obciążały rodziny.

Wysokość i forma pomocy jest ustalana indywidualnie dla każdej z rodzin, jest ona przyznawana na okres jednego roku. Osoby ubiegające się o przyznanie pomocy składają drogą elektroniczną wniosek, do którego nie są załączane żadne dokumenty. Dopiero po analizie wniosków, rodziny wstępnie zakwalifikowane do programu kompletują potrzebną dokumentację i przesyłają do weryfikacji.

Wnioski o stypendia na lata 2015/2016 można składać do 6 kwietnia 2015 roku.

Jeśli Twoje dziecko znajduje się w ciężkim stanie klinicznym, wymaga całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych, a Twoja rodzina znajduje się w trudnej sytuacji finansowej, jesteś potencjalnym adresatem stypendium.

Informacje oraz składanie wniosków na stronie: www.spes.org.pl/stypendia

Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES Organizacja Katolicka
Katowice, ul. Kościuszki 46, tel. 32 205 38 80
www.dla-dzieci.spes.org.pl

16 03 2015 pomoc2

Poprzedni artykułKlub Rzeczpospolitej
Następny artykułKwidzynianki zdobyły srebro