25 08 2014 bieg1

Tradycją jest, że ogień, którym płonie znicz znajdujący się w miejscu ceremonii Otwarcia Igrzysk Olimpiad Specjalnych, „Ogień Nadziei”, przynoszony jest przez sztafetę składającą się z członków policyjnej organizacji „Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” w której uczestniczyło dwóch funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Kwidzynie oraz funkcjonariusz z Zakładu Karnego z Kwidzyna. Tradycji tej i tym razem stało się zadość.
23 sierpnia 2014 wystartowała z Torunia, sztafeta strzegących prawa. Bieg rozpoczął się na Rynku Starego Miasta, gdzie od płonącego znicza znajdującego się u podnóża pomnika Mikołaja Kopernika zapalono pochodnię. Następnie policjanci dobiegli do Placu Teatralnego, gdzie przed Urzędem Marszałkowskim czekała liczna delegacja przedstawicieli władz województwa, miasta, miejscowej policji, Olimpiad Specjalnych, sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodzin oraz mieszkańców grodu Kopernika. Dalej sztafeta ruszyła w drogę, która doprowadzi „Ogień Nadziei” do Grudziądza, a stamtąd do Bydgoszczy.
Tam bieg zakończył się zapaleniem znicza olimpijskiego w czasie ceremonii otwarcia X Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych, która odbyła się w hali „Łuczniczki”. Po raz kolejny w historii biegu z pochodnią, od początku do końca, policyjnej sztafecie towarzyszyli sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną z oddziału Olimpiad Specjalnych Polska – Kujawsko-Pomorskie.

25 08 2014 bieg2
25 08 2014 bieg4

Poprzedni artykułZawody Regionalne w ujeżdżeniu
Następny artykułMistrzostwa w motocrossie