11 09 2018 sprzatanie1

21 września 2018 roku odbędzie się Akcja Sprzątania Świata, która jest popularną formą wspierania zainteresowania problemem racjonalnej gospodarki odpadami. W tym roku przypada 25, jubileuszowa edycja tego wydarzenia. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. To bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które „zamrażamy” w odpadach oraz poszanowanie środowiska, oszczędność energii i wody. Selektywna zbiórka odpadów jest istotna także ze względu na konieczność osiągnięcia przez polskie gminy poziomu 30% recyklingu już w tym roku, a przez Polskę poziomu 50% recyklingu odpadów z gospodarstw domowych już za dwa lata, w roku 2020. Aktualnie z gospodarstw domowych do recyklingu trafia ok. 13% odpadów. W ciągu dwóch lat musimy zacząć zbierać ich poprzez selektywną zbiórkę trzykrotnie więcej!

Akcja Sprzątanie Świata to także zwrócenie uwagi mieszkańców na:

– unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu i świadome zakupy każdego dnia,

– uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa” nadzoruje przebieg Sprzątania Świata w Kwidzynie. Zachęcamy placówki szkolne, przedszkola i wszystkie chętne instytucje do wzięcia udziału w akcji. Co roku w akcji sprzątania biorą udział niemal wszystkie placówki z terenu miasta Kwidzyn.

Zasady dla uczestników są proste:

– należy zgłosić chęć udziału w akcji wypełniając formularz (www.ekokwidzyn.pl);

– od nas otrzymujesz bezpłatnie worki na zebrane odpady;

– 21 września 2018 do godziny 14:00 odbywa się sprzątanie zadeklarowanego terenu;

– wypełnione śmieciami worki pozostawiasz w widocznym i wcześniej zgłoszonym miejscu.

Podobnie jak w poprzednich edycjach akcji, będziemy też segregować odpady na surowce, z których zostały wykonane: metale i tworzywa sztuczne, szkło, papier.

Dodatkowe informacje i formularze są do sprawdzenia i pobrania na stronie www.ekokwidzyn.plOsoba kontaktowa: Eliza Borecka-Sobczak eborecka@ekokwidzyn.pl

Akcja „Sprzątanie Świata” jest w Polsce organizowana przez fundację Nasza Ziemia, Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa” jest partnerem tego wydarzenia na terenie Kwidzyna.
Akcja jest organizowana w partnerstwie z: Przedsiębiorstwem Usług Miejskich Sp. z o. o. z Grudziądza, Zakładem Utylizacji Odpadów Gilwa Mała.
Projekt „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” współfinansowany jest ze środków Miasta Kwidzyn.

11 09 2018 sprzatanie2

Poprzedni artykułNoc Biletów Festiwalu Animo
Następny artykułTrwają zapisy do grup wokalno-tanecznych Zespołu Pieśni i Tańca „Powiśle”