12 08 2017 smieci1

Akcja Sprzątania Świata jest popularną formą wspierania zainteresowania środowiskiem naturalnym. Od 24 lat na terenie Polski – szczególnie uczniowie szkół wszystkich poziomów oraz przedszkolaki, biorą w niej aktywnie udział sprzątając okolice, na której na co dzień spędzają swój czas. Ilość pozostawianych przez Nas odpadów na ulicach, w parkach jest ciągle wysoka. Zauważalna jest też bierność wobec zachowań zaśmiecania. Mimo, że nam to
przeszkadza, to zwrócenie uwagi osobie zaśmiecającej wzbudza w nas wstyd, strach. Trudno jest znaleźć rozwiązanie takiego podejścia. Dlatego Akcja Sprzątania Świata 2017, która będzie miała miejsce na terenie Kwidzyna 15 września jest ważna dla nas wszystkich. Być może dzięki niej choć kilka osób zastanowi się, jakie konsekwencje niesie za sobą bezmyślne wyrzucanie odpadów do lasu czy na chodnik.

Celami tegorocznej akcji są:
– zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału
– zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki.
– wykazanie korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!
Wzorem lat ubiegłych Stowarzyszenie „Eko-Inicjatywa” nadzoruje przebieg Sprzątania Świata w Kwidzynie. Zachęcamy placówki szkolne, przedszkola i wszystkie chętne instytucje do wzięcia udziału w akcji. Co roku w akcji sprzątania biorą udział niemal wszystkie placówki z terenu Kwidzyna.

Zasady dla uczestników są proste:
– należy zgłosić chęć udziału w akcji wypełniając formularz,
– od nas otrzymujesz bezpłatnie worki na zebrane odpady;
– 15 września 2017 do godziny 14:00 odbywa się sprzątanie zadeklarowanego terenu;
– wypełnione śmieciami worki pozostawiasz w widocznym i wcześniej zgłoszonym miejscu

Podobnie jak w poprzednich latach, podczas akcji będziemy też segregować odpady na surowce, z których zostały wykonane: plastik, szkło, papier.
Dodatkowe informacje i formularze są do sprawdzenia i pobrania na stronie www.ekokwidzyn.pl
Osoba kontaktowa: Eliza Borecka-Sobczak eborecka@ekokwidzyn.pl

12 08 2017 smieci2

Poprzedni artykułZłożone projekty KBO na 2018 r.
Następny artykułOgłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej przez Lokalną Fundację Filantropijną „Projekt” pn. „Smaki Jesieni”