06 02 2015 podroznik1

Piękne, dzikie, niebezpieczne i nieprzewidywalne, w podróż po takich właśnie Alpach zabierze nas Bartłomiej Nagórny – doktorant fizyki na UMK, pasjonat górskich wypraw, fotograf amator.

Będziemy mieli okazję prześledzić jego drogę poprzez Alpy Bawarskie – Alpspitze i Zugspitze. Wspiąć się na austriacki Kleinglockner oraz zdobyć Mount Blanc.

„Teoretycznie wejście na Mont Blanc nie jest trudniejsze niż poruszanie się po Orlej Perci w Tatrach, niemniej dochodzi odczuwalna wysokość, szczeliny lodowcowe, spadające wyjątkowo często kamienie i kilkudniowa akcja górska. Dodatkowo, nagle może pojawić się mgła czy burza śnieżna. Wszystkie powyższe czynniki zdecydowanie podnoszą rangę góry. Będzie to opowieść o najtrudniejszej i najniebezpieczniejszej wyprawie górskiej, w której brałem udział”.

Zapraszamy na opowieść o tym, jak człowiek uczy się gór i czego uczą góry.

6.02.2015 (piątek)
godz. 16.00
Czarna Sala. ul. Słowiańska 13
82-500 Kwidzyn

Serdecznie zapraszamy!
Poprzedni artykułKulturka Muzyczna w Piwnicy
Następny artykułInformacja w sprawie dofinansowania przez Miasto Kwidzyn oferty złożonej przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie BOCCE i BOWLINGU pn. „XXI Mistrzostwa Polski w Bocce na piasku o Puchar Burmistrza Miasta”