dkf

15 grudnia o godz. 18.00 w czytelni biblioteki przy ul. Długiej w Marezie Hanna Kowalewska, autorka między innymi powieści: „Tego lata w Zawrociu”, „Góra śpiących węży”, „Maska Arlekina” i „Julita i huśtawki”, spotka się z czytelnikami.

To kolejne spotkanie z pisarzem, które odbywa się w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece”. Projekt uzyskał dofinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Organizatorzy spotkań to Biblioteka Publiczna Gminy Kwidzyn oraz Dyskusyjny Klub Książki.

Hanna Kowalewska urodziła się w  1960 roku w Wysokiem Mazowieckiem. Ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie  im. Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Studium Scenariuszowe przy Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Debiutowała na łamach prasy  w 1985 roku. Pisze wiersze, prozę poetycką, opowiadania, słuchowiska  i dramaty. Pisarka w 1997 roku zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie, zorganizowanym przez wydawnictwo Zysk i Spółka oraz Świat Książki na najlepszą polską powieść.

Poprzedni artykułKoncert orkiestry kameralnej
Następny artykułWystawa kucyków i małych koni „Kucyk pod choinkę”