21 01 2019 historia calineczki

18 lutego, o godz. 16:30 zapraszamy na spektakl „Historia Calineczki” w którym trójka aktorów otwiera przed publicznością wielką, zaczarowaną książkę, z której wyłaniają się ukryci tam przez Andersena bohaterowie.

Świat Calineczki to wielka księga, z której wyłaniają się kolejne miejsca przygód bohaterki. Nad światem tym panują aktorzy – animatorzy lalek. Ich dowcipne zachowania, komentarze, a niekiedy spory nadają przedstawieniu dodatkowy walor teatralny. „Historia Calineczki” to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami budującymi baśniową aurę przedstawienia.

Przy realizacji spektaklu pracowali tacy artyści, jak Bogdan Hołownia, Tomasz Kamiński, Małgorzata Mikielewicz, Bohdan Głuszczak, czy nieżyjący już, a do dziś bardzo ciepło wspominany przez aktorów, uznawany za niepodważalny autorytet i dobrego ducha tej realizacji aktor Baja Pomorskiego – Włodzimierz Zawicki, który użyczył swojego głosu samemu Andersenowi.

Spektakl otrzymał Nagrodę Główną „Kryształowego Andersena” oraz nagrody za rolę aktorską, scenariusz, scenografię i muzykę na I Festiwalu Widowisk dla Dzieci i Młodzieży „Na ziarnku grochu” w Krakowie w 2003 r.

Obsada:
Agnieszka Niezgoda
Marta Parfieniuk-Białowicz
Jacek Pietruski

Kiedy: 18.02.2019 r, godz. 16:30
Gdzie: teatr, ul. Katedralna 18
Cena: 5 zł

21 01 2019 historia calineczki

Poprzedni artykułDobranocka Teatralna: Igraszki z Dropsem
Następny artykułPokaz akcji ratowniczych nad wodą z udziałem kwidzyńskiej Straży Pożarnej