cross

 

20120430 Cross1

W sobotę 28 kwietnia na torze Kwidzyńskiego Klubu Motorowego odbyła się pierwsza runda Mistrzostw Polski we Freestyle Motocrossie. Ponadto zarówno w sobotę, jak i niedzielę około 150 zawodników wystartowało w III i IV rundzie Mistrzostw Polski, IV i V rundzie Pucharu Polski w Cross Country, a muzykę na żywo serwował Mistrz Polski DJ’ów – DJ Bez Ksywy. Trzeba przyznać, że podobnie jak rok temu pogoda dopisała, jednak na szczęście nie kurzyło się aż tak bardzo, jak w 2011 roku. Niestety przez długi czas aura nie była łaskawa dla zawodników latających z ramp. Silny wiatr uniemożliwił przeprowadzenie popołudniowych treningów, a same zawody stanęły w pewnym momencie pod znakiem zapytania. Szczęśliwie około godziny 19 wiatr ustał i można było rozpocząć rozgrywki.

20120430 cors2

Zanim jednak zawodnicy wyjechali na tor publiczność mogła podziwiać ewolucje na BMX’ie wykonywane przez Piotra „Pireta” Kołodzieja Mistrza Polski i Mistrza Niemiec z 2010. Wielkie owacje wzbudziły wyścigi najmłodszych adeptów motocrossu z Teamu Cobra, którzy szkolą się pod czujnym okiem Mirosława Kowalskiego oraz mini flipy w wykonaniu Artura Puzio.

20120430 cors3

Pierwszy na tor wyjechał Rafał Biały, który po pechowym występie w zeszłym roku w Tymbarku, w cyklu Skillz Up pojawił się po raz drugi. Pomimo mniejszej pojemności motocykla, Rafał bez kompleksów rywalizował na dystansie 23 metrów. Jako drugi startował Marcin Łukaszczyk. Ten niezwykle utalentowany zawodnik, po rocznej przerwie nabrał ponownie wiatru w żagle i do finału wszedł z trzeciego miejsca. Piotr Potaczało, po tym, jak kilkakrotnie zaliczył zbyt krótkie loty podczas porannego treningu pojechał dość zachowawczo. Zacięta walka rozgorzała natomiast pomiędzy startującym na nowym nabytku, jakim jest czterosuwowa Honda 450 Michałem Daciukiem i ubiegłorocznym zdobywcą Pucharu Polski Arturem Puzio Zawodnicy prezentują podobny poziom i każdy z nich chciał zająć jak najwyższą pozycję. Ostatecznie to Artur wszedł do finału z pierwszego miejsca, a Michał z drugiego.

20120430 cors4

Ze względu na pogodę pomiędzy kwalifikacjami, a finałem rozegrano jedynie konkurs otoMoto Best Whip. Decyzją publiczności, która stała się czwartym sędzią, rywalizację po dogrywce wygrał Artur Puzio.

20120430 cors5

W finałach Piotr Potaczało w pewnym momencie się zdekoncentrował i skoczył Dead Sailora. Po kilku pustych skokach i pożegnalnym Superman Seat Grabie „Działo” zrezygnował z przejazdu. Marcin Łukaszczyk natomiast jechał jak natchniony i widać było wyraźnie, że jest głodny sukcesu. Bardzo dobrze wykonywane tricki i żywiołowy przejazd dały mu ostatecznie drugie miejsce. W podobnym stylu pojechał Michał Daciuk. Widać było, że ten pochodzący z Lublina zawodnik wkłada całe serce w swój przejazd. To plus dobry dobór ewolucji dały mu wysoką notę, a ostatecznie pierwszą wygraną w tym sezonie. Ostatni na tor wyjechał Artur Puzio. Było wiadomo, że Artur ma przygotowany bardzo mocny zestaw tricków, jednak jeden popełniony błąd oraz silna presja, która wydawało się wzięła górę nad zawodnikiem sprawiły, że widzowie zobaczyli kilka pustych lotów z rzędu. Ostatecznie Artur wycofał się z rywalizacji. Wykonane przez niego tricki wystarczyły na trzecie miejsce.

20120430 cors6

Rywalizację Cross Country zdominowali zawodnicy Sekcji Motorowej GKS Bogdanka i to właśnie ten team nadal prowadzi w klasyfikacji klubowej. W klasie Junior wygrał Maciej Więckowski, w klasie Senior 1 Karol Kędzierski, a w klasie Senior 2 Łukasz Kędzierski . Drugie miejsce drużynowo zajęli zawodnicy gospodarzy, czyli Kwidzyńskiego Klubu Motorowego.

Szczegółowe wyniki z zawodów Cross Country znaleźć można pod adresem: http://archiwum.motoresults.pl/?idzawody=1250&g=2&lang=pl Puchar Polski oraz http://archiwum.motoresults.pl/?idzawody=1251&g=1&lang=pl Mistrzostwa Polski.

20120430 cors7

Druga runda Mistrzostw Polski Skillz Up już 2 czerwca w Zielonej Górze. Tam do FMX’owców dołączą żużlowcy, zawodnicy na quadach i kierowcy rajdowi. Będzie to wydarzenie jakiego jeszcze polska publiczność nie widziała. Bilety na rundę zielonogórską można nabyć na: http://abilet.pl/ oraz http://www.kupbilet.pl/

Więcej informacji o zawodach na stronie: www.skillzup.pl oraz na profilu: www.facebook.com/skillzupcup

Wyniki Skillz Up Kwidzyn

1.      Michał Daciuk

2.      Marcin Łukaszczyk

3.      Artur Puzio

4.      Piotr Potaczało

5.      Rafał Biały

Klasyfikacja generalna Skillz Up 2012 (po 1 rundzie)

1.      Michał Daciuk 25 punktów

2.      Marcin Łukaszczyk 18 punktów

3.      Artur Puzio 15 punktów

4.      Piotr Potaczało 12 punktów

5.      Rafał Biały 10 punktów

Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia władz Miasta Kwidzyn oraz sponsorów.

Sponsorzy napędzający: OTOMOTO, ROCKSTAR ENERGY DRINK

Sponsor prezentujący rundy: INTERNATIONAL PAPER

Sponsorzy uzupełniający: ENERGO REMONT, ŻAK, ANDYS, PUS, LESTER , BE&K, GO PRO

Patronat medialny: TVN TURBO, EXTREME SPORTS CHANNEL, RMF MAXXX, MOTO X, X-CROSS, ŚWIAT MOTOCYKLI, ŚCIGACZ, FREESTYLE.PL, QUADZIK, PULS KWIDZYNA, STRÖER

Organizatorzy i Promotorzy cyklu: AGENCJA MARKETINGU SPORTOWEGO – SPORTAINMENT, KWIDZYŃSKI KLUB MOTOROWY, POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY

20120430 Cross8

20120430 Cross9

 

 

 

Poprzedni artykułDobry wybór – finał
Następny artykułMMTS zaczyna walkę o brąz – bilety od środy