ratusz01

Kwidzyn to miasto od wielu lat związane z kolarstwem i sportem na najwyższym poziomie. W 1997 roku odbyła się tutaj inauguracyjna edycja Żywiec Grand Prix MTB, przez miasto wielokrotnie przejeżdżał wyścig Tour de Pologne, a kolarze walczyli tutaj na lotnych premiach. Skandia Maraton Lang Team wraca do Kwidzyna po dwóch latach przerwy. W 2009 roku odbyła się tu finałowa edycja Skandii z udziałem blisko 700 osób. W tym roku włodarze miasta zapowiadają rekordową frekwencję.

Pomóc ma w tym zaangażowanie miasta i szkół w to rowerowe święto. Padła propozycja usytuowania miasteczka startowego w samym centrum Kwidzyna, na zrewitalizowanym i nowo oddanym pięknym Placu imienia Jana Pawła II. Wszystko to dla mieszkańców, aby przyciągnąć ich na trasy i zainteresować aktywną formą spędzania wolnego czasu. Szkoły od września będą miały wewnętrzne eliminację do wyścigu.

Podobnie jak przed dwoma laty, kwidzyńska edycja będzie finałową. W związku z tym przewidziano wiele atrakcji i nagród. Kulminacyjnym punktem imprezy będzie wielkie losowanie głównej nagrody, którą w tym roku będzie samochód Fiat Punto. Przypomnijmy, że dwa lata temu, szczęśliwym posiadaczem Mazdy 2 został Andrzej Kaczmarek.

20110325 - Podpisanie umowy z UM Kwidzyn 1

20110325. - Podpisanie umowy z UM Kwidzyn 3

Poprzedni artykułPipi Pończoszanka”
Następny artykułRajd Rowerowy ”Świadomi i Bezpieczni”