09 09 2013 skandia

Już 28 września rowerowe szaleństwo zawita do Kwidzyna. Stolica Powiśla po raz kolejny ugości finałową edycję Skandia Maraton Lang Team. Ostatnie w tym roku zawody wyłonią zwycięzców klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach i triumfatorów Pucharu Polski w maratonie MTB. To nie wszystko! W Kwidzynie poznamy także zdobywcę Jeepa Compassa.

Skandia Maraton Lang Team to kolarska impreza dla każdego. Brak ograniczeń wiekowych, cztery dystanse i atrakcyjne trasy dostosowane do zróżnicowanego poziomu uczestników gwarantują dobrą zabawę wszystkim amatorom dwóch kółek. Finał imprezy odbędzie się już po raz czwarty w Kwidzynie.

Już tradycją stało się to, że finał Skandia Maraton Lang Team odbywa się właśnie w Kwidzynie. Każdego roku pojawia się tu coraz więcej kolarzy – to z pewnością zasługa doskonałej atmosfery, panującej w stolicy Powiśla – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Skandia Maraton Lang Team.

Jak zawsze na uczestników zawodów czekają cztery dystanse: RODZINNA PARADA (10 km), MINI (42 km), MEDIO (54 km) i najdłuższy odcinek – GRAND FONDO (86 km). Trasa maratonu prowadzi głównie drogami leśnymi. Na kolarzy czekają także odcinki asfaltu, szutry i polne drogi.

Jestem dumny, że Czesław Lang ufa nam i wielki finał Skandia Maraton Lang Team tradycyjnie odbywa się w Kwidzynie. Miasteczko zawodów z linią startu będzie zlokalizowane w sercu miasta, jakim jest urokliwy Plac Jana Pawła II. Trasa wyścigu biegnie przez nasze wyjątkowe okolice, zatem liczę na to, że oprócz doznań płynących ze sportowej rywalizacji i wspaniałej atmosfery uczestnicy zawodów docenią również krajobraz otaczający nasze miasto – mówi Andrzej Krzysztofiak, Burmistrz Kwidzyna.

Na trasach Skandia Maraton Lang Team amatorzy walczą ramię w ramię z zawodowcami. Ostatnia edycja tegorocznego wyścigu wyłoni zwycięzców Pucharu Polski w maratonie MTB. W klasyfikacji generalnej prowadzą: Bartosz Banach (Sante BSA ProTour) wśród mężczyzn i Magdalena Sadłecka (Sante BSA Pro Tour) wśród kobiet.

Nagroda główna – Jeep Compass!

28 września w Kwidzynie poznamy także zwycięzcę konkursu – „Rower moja pasja” i zdobywcę Jeepa Compassa! W rywalizacji o nagrodę główną, liczą się uczestnicy, którzy wystartowali i ukończyli przynajmniej trzy edycje Skandia Maraton Lang Team. To nie wszystko! By powalczyć o Jeepa – trzeba dać się sfotografować w mobilnym studiu fotograficznym – i fotografią udowodnić, że…”Rower to – moja pasja”! Jeep Compass to nie jedyna nagroda. Do wygrania są także wycieczki do Trentino, zegarki Festina, zestawy produktów energetycznych Vitarade, okulary Polaroid, stroje kolarskie QUEST, nagrody ufundowane przez Harfa-Harryson, akcesoria i osprzęt rowerowy ufundowany przez Shimano.

Skandia Maraton Lang Team w Kwidzynie w mediach

Relacje ze Skandia Maraton Lang Team na antenie TVP 1, TVP Sport, TVP Info, w serwisach radia RMF FM, w portalu Onet.pl, w tygodniku „Wprost”, Przeglądzie Sportowym, dziennikach regionalnych wydawanych przez grupę Polskapresse oraz w wielu magazynach i portalach rowerowych.

Od czwartku 26 września (godz. 23.00) do końca zawodów w sobotę 28 września Plac Jana Pawła II będzie wyłączony z ruchu samochodowego.

09 09 2013 skandia2
09 09 2013 skandia3

Poprzedni artykułWarsztaty fotograficzne
Następny artykułFinał „Skandia Maraton Lang Team” już za nami!