25 10 2013 mkk1

Sezon motocyklowy dla zawodników KKM zakończony. Na torze motocrossowym w Bądkach 19 października odbyła się ostatnia impreza sezonu 2013 r. Były to zawody o Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyna. Zawodnicy rywalizowali przy bardzo słonecznej jesiennej pogodzie w 5-ciu klasach. Dla każdej klasy zostały rozegrane dwa wyścigi.

W klasie 65 ccm bezkonkurencyjny w obu wyścigach był Damian Zdunek z Człuchowskiego AMK, II był Nikodem Płoszaj – KKM Kwidzyn,III Jan Santus – Wyczół Gościeradz. Klasa 85 ccm – I miejsce Filip Bukowicz przed Dominikiem Czeszejko-Sochackim obaj zawodnicy z KM Wisła Chełmno.

Klasę Hobby (zawodnicy bez licencji i bez przynależności klubowej, tzw. amatorzy) najliczniej obsadzoną wygrał Bartosz Marciniak przed Karolem Gawłem i Jakubem Gossa.

Klasę zawodników z licencją „C” zdominował Marcin Polnar przed Krzysztofem Pastuszką obaj reprezentujący klub PKS Elbląg na III miejscu zameldował się zawodnik GKM Bałtyk Krzysztof Kulesza. I wyścig w klasie Open miał niecodzienny przebieg. Goniący Banasia Sylwester Jędrzejczyk w połowie wyścigu łapie „gumę” i „koniec” wyścigu. Prowadzącemu Sebastianowi Banasiowi na 2 okrążenia przed końcem biegu motocykl odmówił posłuszeństwa a Sebastian Kuncicki jadący za plecami wygrywa wyścig przed Joanną Miller z Człuchowskiego AMK, III jest Roman Ulenberg z Kwidzyna. Świetną reklamą tych zawodów był II wyścig klasy Open, w którym na torze pojawili się czołowi zawodnicy Polski crossu country i motocrossu. Od początku na prowadzeniu znalazł się duet Sylwester Jędrzejczyk i Sebastian Banaś którzy przez cały bieg zaciekle walczyli o I miejsce w klasie. Przez kilka okrążeń tasowali się na pozycji lidera a w końcówce wyścigu dołączył do nich Sebastian Kuncicki który też miał aspiracje na wygranie wyścigu, pozostali zawodnicy dzielnie walczyli ale trochę im zbrakło czasu i kondycji. Po bardzo dramatycznej i sportowej walce bieg wygrał Banaś przed Jędrzejczykiem a trzeci zameldował się na mecie Kuncicki. W klasyfikacji zawodów (z dwóch biegów) klasę wygrał Sebastian Kuncicki – KKM Kwidzyn, II – Sebastian Banaś sponsorowany przez AMROL Lipnica, III miejsce zajęła Joanna Miller z Człuchowskiego AMK. Na zakończenie imprezy zostały uroczyście wręczone Puchary i nagrody rzeczowe zawodnikom przez Pana Burmistrza Andrzeja Krzysztofiaka. W trakcie tych zawodów odbyła się również prezentacja Zabytkowych Pojazdów zrzeszonych w Kwidzyńskim Klubie Motorowym im. J. Młynarskiego oraz wspólne ognisko z pieczoną kiełbaską.

Zarząd Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. J. Młynarskiego dziękuje wszystkim sponsorom za okazaną pomoc przy organizacji zawodów jak również kibicom za liczne zgromadzenie się na torze crossowym podczas zawodów i już zaprasza na emocje związane z kolejnym sezonem.

Wyniki z zawodów na stronie:

wyniki.motoresults.pl/

25 10 2013 mkk3
25 10 2013 mkk2
25 10 2013 mkk4

Poprzedni artykułZmarł Marian Laurentowicz. Pogrzeb odbędzie się w środę, 23 października
Następny artykułTurniej siatkówki