04 07 2017 senior1

Miło nam poinformować iż Miasto Kwidzyn uzyskało dofinansowanie w kwocie 300 000 zł na utworzenie i wyposażenie Dziennego Domu „Senior +”.

Program „Senior +” na lata 2015-2020 adresowany jest do nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+. Samorządy mogły ubiegać się o jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie lub wyposażenie placówki oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących. W województwie pomorskim dofinansowanie otrzymało 16 podmiotów. Miasto Kwidzyn jako jedyne na tej liście otrzymało dofinansowanie na utworzenie Dziennego Domu.

Dzienny Dom Senior + będzie mieścił się przy ul. Warszawskiej 18. W ramach zadania budynek zostanie dostosowany do pełnienia nowej funkcji. Na potrzeby seniorów wydzielone i wyposażone zostaną takie pomieszczenia jak m.in.: sala spotkań z jadalnią, kuchnia, czytelnia, pomieszczenie komputerowe, pomieszczenie fitness czy zimowy ogród. Z placówki będą mogły korzystać osoby w wieku 60+. Szczegółowe zasady naboru i korzystania z placówki opublikuje wkrótce na swojej stronie internetowej Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Celem Dziennego Domu „Senior +” będzie przede wszystkim zapewnienie pomocy w trudnych sytuacjach życiowych, przeciwdziałanie marginalizacji i izolacji osób starszych, aktywizacja seniorów i kształtowanie nawyku społecznego działania. Cele te Dom będzie realizował za pomocą szeregu zajęć – ruchowych, sportowo – rekreacyjnych, edukacyjnych, terapeutycznych, aktywizujących i artystycznych.

Otwarcie placówki zaplanowano na wrzesień 2017.

04 07 2017 senior2

04 07 2017 senior3

Poprzedni artykułOdszedł Marian Wodzisławski
Następny artykułWakacyjny kurs języka polskiego dla obcokrajowców