Wielkimi krokami zbliża się XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Gospel Camp
Meeting Gniew 2015. Na muzycznej scenie, obok gospelowych wykonawców wystąpią Bajm i Luxtorpeda. Serdecznie zapraszamy do Gniewu!
Gospelowy piątek
Muzyczne szaleństwo rozpoczniemy w tym roku w piątek, 14 sierpnia o godz. 19.00. Wystąpią wówczas, jako pierwsi Kuba Badach, wokalista, instrumentalista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, Gabi Gąsior, wokalistka, autorka muzyki i tekstów, instruktorka gospel, współpracująca z wieloma wybitnymi artystami jako solistka, sideman, aranżer wokalny, autor tekstów i kompozytor oraz Konin Gospel Choir, który występował z wielkimi osobistościami świata gospel. Na scenie zobaczymy też Peter Mante Gospel Project, afro-amerykańską formację wokalną oraz Dorotę Osińską, finalistkę II edycji „The Voice of Poland”.
Piątek pod znakiem polskiej muzyki
Drugiego dnia, w sobotę, 15 sierpnia wystąpią: Beata Bednarz, wokalistka współpracująca z wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej m. in. z: Krystyną Prońko, Edytą Górniak, Kayah, zespołem Perfect czy Budką Suflera, polska wokalistka Ania Szarmach oraz zespół Bajm.
Jazzowo-rockowa niedziela
Festiwal zwieńczy koncert Luxtorpedy, jednak wcześniej usłyszymy jeszcze koncert powarsztatowy łączonych chórów oraz Franka McComba, amerykańskiego soulowo-jazzowego wokalista, klawiszowiec i kompozytor, który dzięki barwie głosu, porównywany jest do Donny’ego Hathaway’a czy Steviego Wondera.
HISTORIA FESTIWALU
Festiwal nieprzerwanie od roku 1997 odbywał się w miejscowości Osiek. Pomysłodawcą i twórcą przedsięwzięcia jest proboszcz parafii pw. św. Rocha w Osieku ks. dr Zdzisław Ossowski. W latach 1997-1999 organizacją zajmowały się wspólnie parafia pw. św. Rocha oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Krakowie. W tym czasie koncerty festiwalowe odbywały się pod egidą Festiwalu Muzyki Country Ciemnogród, organizowanego przez Wojciecha Cejrowskiego.
Od roku 2000 organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chrześcijańskiej Gospel z siedzibą w Osieku. Obecnie zasięg imprezy nie ogranicza się do jednej miejscowości – festiwalowe koncerty odbywają się również w Gdańsku czy Malborku. W 2012 roku stowarzyszenie postanowiło przenieść imprezę, a na miejsce wydarzenia wybrano Gniew. – To była idealna decyzja dla gospelu. Lepszej współpracy z samorządem, burmistrz Marią Taraszkiewicz-Gurzyńską, zamkiem nie można było sobie wymarzyć. Gniew to znakomita baza kwaterunkowa. Ponadto scenografia i atmosfera zamku są niepowtarzalne, dodają uroku całości. Po prostu pięknie tu być – mówi ksiądz Ossowski.