Zawodnicy z całej Polski przyjechali do Siedlec na  Puchar Polski  Kadetek i Kadetów oraz Juniorek i Juniorów w SUMO. Zawody odbyły się w dniach 24-25 kwietnia  2021 r. Warto dodać, że zawody Pucharu Polski są kwalifikacją do kadry Polski na Mistrzostw Europy i Mistrzostwa Świata.

Drużynę JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN prowadzoną przez sensei Tomasza Wiśniewskiego reprezentowali: Klaudia Kaczor, Patryk Polech i Hubert Olszowiec.

Zawody rozpoczęły się od walk kadetek U-16. W kategorii do 50kg, Klaudia Kaczor stoczyła 5 walk. Pokonała wszystkie swoje przeciwniczki i zdobyła złoty medal.

W kategorii wiekowej Juniorek U-18 w wadze do 50 kg nasza zawodniczka zajęła drugie miejsce w grupie B. W półfinale zmierzyła się z zwyciężczynią grupy A Justyną Komza z UKS SMS Łódź. Po zaciętej i wygranej walce w finale spotkała się z Gabrielą Warchoł z LUKS Lubzina z którą przegrała zdobywając drugie miejsce.

W kategorii Juniorek U-18 do 55 kg Klaudia przegrała pierwszą walkę z Anitą Maleszka z UKS SAMSON Kobylin. W repasażach ponownie spotkała się z Gabrielą Warchoł, tym razem pokonując ją utrzymała szansę walki o brąz. W pojedynku o trzecie miejsce z Olivią Jagiełło UKS Master Łódź zawodniczki stoczyły bardzo dobrą walkę. Klaudia wygrała i zdobyła trzecie miejsce. Nabawiła się przy tym kontuzji, która szczęśliwie nie okazała poważna.

Następnie walczyli nasi Panowie. Partyk Polech w Kadetach w kat. – 75 kg. Rozpoczął swoje walki od przegranej z Oliwierem Trześniak z ZST Sokół Lublin (który ostatecznie był drugi) i pozostało mu już tylko walczyć o brąz w repasażach. Kolejne dwie walki wygrał zajmując trzecie miejsce.

Hubert Olszowiec w Kadetach U-16 w kategorii + 95 kg zajął trzecie miejsce.  Niespodziankę sprawił natomiast w kat. OPEN. Po wygraniu swojej grupy w walce półfinałowej pokonał Krystiana Michnę z ZST Sokół Lublin, a w finale pokonał Dariusza Kończyńskiego z MUKZ Gladiator Kraków i zdobył złoty medal.

Panowie w starszej grupie wiekowe Junior U-18 spisali się na miarę swoich obecnych możliwości. Patryk Polech w kat. – 80 kg w swoje grupie zajął trzecie miejsce a ostatecznie piąte a Hubert Olszowiec  w kat. – 90 kg siódme miejsce.

Zawodnikom gratulujemy osiągniętych wyników.