11 12 2014 skandia1

Organizatorzy Skandia Maraton Lang Team przekazali 8 rowerów do Centrum Domów dla Dzieci w Kwidzynie.

Tegoroczna finałowa edycja Skandia Maraton Lang Team odbyła się w Kwidzynie 4 października br. W ramach Skandia Maraton Lang Team odbyła się także pierwsza edycja akcji charytatywnej Pozytywne Obroty.
W każdym miasteczku zawodów znajdowały się strefy kibica wyposażone w specjalne trenażery, na których goście mogli „nakręcać” Pozytywne Obroty. Dystans pokonany w ramach każdego z etapów przez uczestników maratonu oraz przejechany przez kibiców na trenażerach, był przeliczany na pieniądze, za które organizatorzy kupili 78 rowerów dla podopiecznych domów dziecka z całej Polski.
Dzięki zaangażowaniu mieszkańców naszego miasta w akcję Pozytywnych Obrotów, 8 rowerów otrzymali podopieczni Centrum Domów dla Dzieci w Kwidzynie.
Dzieciaki z Domów dla Dzieci w Kwidzynie i w Ryjewie także „nakręcały” kilometry na trenażerach, a w przyszłym roku planują udział w Skandia Maraton Lang Team na rowerach, które otrzymały dzięki tej imprezie.
Uroczyste podsumowanie Skandia Maraton Lang Team odbyło się w centrum kongresowym ICE w Krakowie. Symboliczny voucher na rowery, a w ślad za nim 8 rowerów dla wychowanków Domów dla Dzieci z rąk organizatorów odebrała Ewa Czeszejko-Szwangruber dyrektor Centrum Domów dla Dzieci, która bardzo serdecznie dziękuje w imieniu swoim oraz dzieciaków wszystkim organizatorom, tym którzy przyczynili się do tego by impreza odbyła się w Kwidzynie oraz mieszkańcom za udział w „nakręcaniu” Pozytywnych Obrotów, przełożonych na złotówki i zakup rowerów dla dzieci.

Skandia Maraton Lang Team to cykl maratonów rowerowych przeznaczonych dla wszystkich chętnych, tych trenujących i tych jeżdżących dla relaksu, dzieci i  dorośli, wszyscy mogli brać udział, potrzebny był tylko rower, kask i chęć.

11 12 2014 skandia2
11 12 2014 skandia3
11 12 2014 skandia4

Poprzedni artykułNabór do grupy wokalnej
Następny artykułWOŚP – zbiórka darów do licytacji