04 07 2019 rajd rowerowy

Wakacje w pełni, czas urlopów i aktywnego wypoczynku. Dla wszystkich miłośników dwóch kółek czeka ciekawa propozycja – 5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy, który odbędzie się w weekend 20-21 lipca. Impreza, która połączy dwa regiony Kociewie oraz Powiśle nawiązuje swoją datą do powstania mostu Opalenie-Kwidzyn.

Lokalna Organizacja Turystyczna KOCIEWIE wraz z Miastem Kwidzyn, Miastem i Gminą Gniew organizuje już piątą edycję Kociewsko-Powiślańskiego Rajdu Rowerowego – mówi Piotr Kończewski z LOT KOCIEWIE – W tym roku wyruszymy z kociewskiego Piaseczna, przejedziemy ponad 60 km, aby dotrzeć na nocleg do Rodowa w Gminie Prabuty. W niedzielę znów wsiądziemy na rowery, aby 50 kilometrową trasą wrócić z Powiśla na Kociewie.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w Piasecznie, w Gminie Gniew i poprowadzi przez malownicze miejscowości Kociewia i Powiśla. Będą to m.in. wcześniej wspomniane Piaseczno, Tymawa, Korzeniewo, Kwidzyn, Prabuty oraz Rodowo. Tam będzie zorganizowany nocleg w warunkach turystycznych (należy posiadać karimatę i śpiwór). Organizatorzy rajdu podkreślają, że wszystkie bagaże będą przewożone specjalnym samochodem. Powrotna trasa to około 50 km, prowadzących przez: Orkusz, Tychnowy, Pastwę, Lipianki, Rakowiec do Piaseczna.

Otwarcie mostu przez Wisłę było doskonałym pretekstem do tworzenia wspólnych inicjatyw. Zarówno tych ekonomicznych, kulturalnych jak i turystycznych – podkreśla Jan Kozłowski z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie – Rajd rowerowy nie tylko ukazuje miejsca ciekawe turystycznie, ale także integruje miłośników rowerów z różnych zakątków Polski.

Zapisów na 5. Kociewsko-Powiślański Rajd Rowerowy można dokonać osobiście, w biurze Lokalnej Organizacji Turystycznej KOCIEWIE (ul. 30 Stycznia 4, w Tczewie) telefonicznie (58 531 37 41), mailowo (info@kociewie.eu) oraz poprzez wiadomość na portalu Facebook (www.facebook.com/lot.kociewie). Liczba miejsc ograniczona!

Rajd poza współorganizacją ze strony samorządów Gniewu i Kwidzyna, został dofinansowany przez Powiat Tczewski. Imprezie towarzyszyć będzie hasło promujące turystykę rowerową w województwie: Pomorskie kołem się kręci.

04 07 2019 rajd rowerowy1

04 07 2019 rajd rowerowy2

04 07 2019 rajd rowerowy3

Poprzedni artykułNowe boisko na osiedlu Bajkowym
Następny artykułSpektakl muzyczny „Świnki 3 – Pepa, Mela, Kwi”