30 03 2016 sowy2

W dniach 9–10 kwietnia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Zaułek Benowo, w Benowie odbędzie się specjalne wydarzenie dla dzieci, ich rodziców oraz wszystkich, którzy chcieliby poznać bliżej polskie sowy.

Szczegółowy plan

9 kwietnia (sobota)
14:00-15:00 – zakwaterowanie się uczestników,
15:00 Janusz Kowalak, Jakub Marciniak – oficjalne rozpoczęcie i powitanie uczestników,
15:10 – 15:50 projekcja filmu „Sowy Polski”,
15:50 – 16:10 przerwa techniczno – kawowa z możliwością zakupienia pamiątek i obejrzenia wystawy plastycznej,
16:10 – 17:20 „Sowy blisko nas” – Michał Cielątkowski, Malborska Grupa Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków,
17:20 – 19:30 Przerwa na kolację,
19:30 – 21.30 Wyprawa na sowie łowy, podczas których będziemy poszukiwać prawdziwych sów odzywających się w benowskich lasach.
21.30 Ognisko z kiełbaskami oraz z opowieściami i anegdotami przyrodniczymi, szczególnie na temat sów.

10 kwietnia (niedziela)
8:00 – 9:00 Jakub Marciniak – Pamiątkowa Sowa – warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy będą mogli wykonać i oprawić pamiątkowy obrazek z Rodzinnej Bejowskiej Nocy Sów.
9:00 – 9:15 przerwa techniczno – kawowa
9:15 – 9:45 Jakub Marciniak – slajdowisko pt. „Sowie pisklęta – nie tykać!”
9:45 zakończenie i pożegnanie uczestników.

Podczas trwania RBNS będzie także wystawione niewielkie stoisko z sowimi gadżetami Firmy Mergus na podstawie prac plastycznych bydgoskiego plastyka i ornitologa Dawida Kilona oraz wystawa prac Jakuba Marciniaka.

Informacje dodatkowe:
Dojazd do Zaułka Benowo we własnym zakresie. Dla osób o utrudnionej możliwości dojazdu prosimy o informację, będziemy starali się rozdysponować miejsca w różnych pojazdach. Osoby niepełnoletnie, chcące wziąć udział w RBNS samodzielnie, powinny dostarczyć nam najpóźniej w dniu wyjazdu zgodę rodziców (opiekunów) – formularz zgody udostępnimy zainteresowanym droga mailową.

Ośrodek w Benowie dysponuje 20 bezpłatnymi miejscami noclegowymi wraz z łazienkami:
2 pokoje z 1 dużym łóżkiem
1 pokój 8 osobowy (łóżka piętrowe)
1 pokój 6 osobowy (łóżka piętrowe)
1 pokój 5 osobowy (łóżka piętrowe).

W Zaułku Benowo jest dostęp do internetu, zapewniamy również pościel i ręczniki. Wszystkich uczestników prosimy o potwierdzenie chęci skorzystania z noclegu lub rezygnację z niego. W ośrodku istnieje możliwość przygotowania ciepłych posiłków. Zapewniamy także gorące napoje (kawa, herbata) i suchy prowiant. W okolicy Zaułka Benowo znajduje się otwarty w soboty sklep spożywczy.

ZAPISY: Swój udział można zgłaszać telefonicznie pod numerem: 55261 22 16 lub na adres mailowy: sekretariat@ekokwidzyn.pldo dnia 7 kwietnia (czwartek). Zapisując się, należy podać swoje dane, w tym kontaktowe (tel./mail) oraz liczbę osób. Liczba miejsc jest ograniczona!
Szczegóły dotyczące konkretnych warsztatów i wyjść terenowych będziemy podawać na krótko przed ich terminem wszystkim zainteresowanym oraz na naszej stronie internetowej: http://ekokwidzyn.pli profilu facebook’owym.

Rodzinna Benowska Noc Sów organizowana jest w partnerstwie z Nadleśnictwem Kwidzyn, w rama chprojektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” współfinansowanego ze środków miasta Kwidzyn.

Impreza wpisuje się w cykl ogólnopolskich akcji edukacyjnych pn. „Noc Sów”, koordynowanych  przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie.

Poprzedni artykuł„Poczucie bezpieczeństwa…” – wykład
Następny artykułŚwiatowy Dzień Autyzmu