kwidzyn logo

W sumie zostanie wyremontowanych 29 budynków, w tym 23 kamienice wspólnotowe i 6 budynków komunalnych. Samorząd miasta przeznaczy na remonty elewacji oraz dachów ok. 2 mln zł.
Miasto, podobnie jak w latach ubiegłych, dofinansuje remonty budynków wspólnot mieszkaniowych. Dofinansowanie będzie polegać na spłacie odsetek od kredytów zaciągniętych przez wspólnoty na remonty, natomiast raty kapitałowe spłacane przez wspólnoty będą przez okres maksymalnie 15 lat. Na spłatę kosztów remontów budynków wspólnot mieszkaniowych, przypadających w udziale na miasto przeznaczono ok. 1,4 mln zł.
Zakres prac, dotyczących remontów wspólnot mieszkaniowych, obejmuje remont elewacji, docieplanie budynku, remont dachu, wykonanie izolacji pionowej i poziomej, remont i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, ale tylko w częściach wspólnych oraz ewentualne zabezpieczenie konstrukcji budynku przez klamrowanie, spinanie ścian i wzmocnienie fundamentów budynków.
Zaplanowany jest też remont sześciu budynków, których właścicielem w 100% jest miasto. W dwóch przypadkach remont będzie dotyczył samych dachów, trzy remonty obejmą całe budynki, natomiast w jednym zostanie wykonana tylko elewacja. Dwa z powyższych remontów budynków komunalnych tj. przy ul. Żelaznej 15 i Grudziądzkiej 14, to kontynuacja ubiegłorocznych prac. Ze względu na kompleksowy charakter tych remontów, obejmujący nie tylko elewacje czy dach, ale także prace wewnątrz budynków, zostały one zaplanowane na okres 2 lat. Na remonty budynków komunalnych przeznaczono kwotę ok. 600 000 zł.

Poprzedni artykułVIII Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny oraz VI Bieg Osób Niepełnosprawnych
Następny artykułWielkanoc