02 09 2015 cross1

W dniach 29 i 30 sierpnia br. Szczecin był organizatorem XV i XVI rundy Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross country.  Kwidzyński Klub Motorowy  reprezentowało 4 zawodników (powód – finansowy).Ogólnie zawody należy uznać za niezbyt udane z powodów małej frekwencji zawodników.                
Zaletą natomiast była możliwość oglądania po wyścigach motocyklistów rywalizacji zawodników w Rajdzie Baja Poland z Krzysztofem Hołowczycem i Adamem Małyszem na czele odbywającego się na częściowo tej samej trasie.
7 kilometrową trasę crossu – country stanowił poligon wojskowy o małej skali trudności technicznej (długie proste, mało elementów technicznych). W bardzo upalnej pogodzie zawodnicy z Kwidzyna zajęli w klasyfikacji z dwóch dni odpowiednio:
w klasie S-2
– Roman Ulenberg zajął w sobotę  IV miejsce a niedzielną rywalizację wygrał zajmując z dwóch dni 2 miejsce,
– Sylwester Jędrzejczyk rywalizację dwudniową zakończył na najniższym stopniu podium.
Klasę Junior zdominował w obu wyścigach Dawid Mordasiewicz (jest v-ce liderem tej klasy po wszystkich rundach).
Klasę Junior 85 nasz klub reprezentował Dominik Czeszejko-Sochacki zajmując odpowiednio 2 i 3 miejsce i utrzymuje pozycję lidera tej klasy.
W klasyfikacji klubowej zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego umocnili się na pozycji lidera i zdobycie tytułu Klubowego  Mistrza Polski mają na „wyciągnięcie ręki”.
Kolejne daleka wyprawa czeka zawodników z Kwidzyna ponieważ 12/13 września w Siemiatyczach na Podlasiu odbędą się kolejne dwie rundy Mistrzostw polski w cross-country.

02 09 2015 cross2

02 09 2015 cross3

Poprzedni artykułPrzebudowa terenu po byłej jednostce
Następny artykułPowiślańskiej Lokalnej Grupy Działania – konsultacje społeczne