04 07 2013 biegi1

W ostatni weekend, po raz kolejny z dobrej strony na arenie regionalnej zaprezentowali się zawodnicy UMKS Kwidzyn. W rozegranym w lasach wokół Bornego Sulinowa (zachodniopomorskie) Pucharze Polski Północnej w biegach na orientację wywalczyli 4 medale indywidualne i 6 miejsce drużynowo.

Pierwszego dnia zawodów odbyły się biegi na dystansach klasycznych. Doskonale wypadła nasza etatowa medalistka Natalia Szuba (kat. K12), która wywalczyła złoty medal. Drugi krążek dorzucił biegający trener Tomasz Müller (M45), zdobywając srebro.

Poza medalami UMKS Kwidzyn uzyskał jeszcze kilka miejsc tuż za podium. 4 miejsca wywalczyli Natalia Deyna (K12), Wiktor Müller (M10) i Jakub Kazimierski (M18), a na szóstych miejscach zawody ukończyli Iga Müller (K10) i Natalia Pudlis (K12).

Drugiego dnia zawody przeprowadzono na dystansach średnich. Tego dnia zawodnicy UMKS Kwidzyn wywalczyli również dwa, tym razem dwa brązowe medale. Na podium stanęli Natalia Szuba (K12) i Wiktor Müller (M10). Po za medalistami bardzo dobrze spisali się również Iga Müller (K10 – 5 msc.), Natalia Pudlis (K12 – 4 msc.), Natalia Deyna (K12 – 5 msc.), Jakub Kazimierski (M18 – 4msc.) i Tomasz Müller (M45 – 5 msc.).

Drużynowo UMKS Kwidzyn wywalczył  swoje pierwsze klubowe trofeum zajmując 6 miejsce.

Myślę, że drużynowe 6 miejsce w Pucharze Polski Północnej jest naszym sporym sukcesem, mając na uwadze to, że startujemy dopiero od roku i w zawodach wzięliśmy udział bardzo skromną 13-osobową ekipą. Trudno jest walczyć w klasyfikacji drużynowej z ekipami, które przywożą 30-40 zawodników i dysponują środkami na regularne treningi i obozy szkoleniowe. Nasz tegoroczny budżet, oparty wyłącznie na wsparciu ze strony naszych dwóch sponsorów, PGNiG Pomorski Oddział Handlowy w Gdańsku i firmie ASMET Czersk oraz na składkach klubowych, właśnie się skończył i z przerażeniem patrzę na jesienną część sezonu. W wyjeździe na Puchar Polski Północnej pomogło nam również PSS „Społem” w Kwidzynie i pan prezes Jacek Dagil, za co chciałbym w tym miejscu bardzo podziękować. Mam nadzieję, że przez okres wakacyjny uda nam się ten finansowy problem w jakimś stopniu rozwiązać i z kolejnymi sukcesami dokończymy ten sezon. Ze swojej strony chciałbym bardzo pogratulować naszym młodym zawodnikom, którzy w tak krótkim czasie potrafili zdobyć umiejętności i kondycję, które tylko w tym roku zaowocowały 19 medalami Mistrzostw Pomorza, Mistrzostw Pomorza i Kujaw,  Mistrzostw Warmii i Mazur oraz Pucharu Polski Północnej – Tomasz Muller.