30 06 2014 baltyk1

Trzydniowe zawody rozegrane zostały w bardzo pofałdowanym terenie, w okolicach Kątów Rybackich na Mierzei Wiślanej.
Na bardzo trudnych technicznie mapach, w stawce ponad 600 zawodników z kilkunastu krajów najlepiej wypadli nasi najmłodsi zawodnicy. W kategorii M10 na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej uplasował się Wiktor Müller, a w kategorii K10 trzecie miejsce wywalczyła jego siostra Iga  Müller. Dodatkowo, tuż za podium, na 4 miejscach zawody ukończyli Paulina Justa (K10) i Mateusz Soliwoda (M10).
Dla zawodników UMKS Kwidzyn tegoroczny Puchar Bałtyku był pierwszym sprawdzianem aktualnej formy w stosunku do całej krajowej czołówki.
Dla większości startujących w tych zawodach młodych zawodników UMKS były to pierwsze międzynarodowe zawody w życiu, więc i stres był w tym przypadku wyjątkowy. Jednak ogromne doświadczenie zdobyte podczas tych zawodów zaprocentuje na pewno już w najbliższy weekend podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego w klasycznym bno w Gdyni. Najważniejszą jednak dla nich imprezą będzie Puchar Najmłodszych (nieoficjalne Mistrzostwa Polski dzieci) które w dniach 20-22 czerwca odbędą się w Łodzi. Tam dowiemy się tak naprawdę czy nasza praca przyniosła właściwe efekty.