17 09 2019 wiadukt

Dobiega końca przygotowanie projektu dotyczącego naprawy oraz budowy dodatkowego odwodnienia dla wiaduktu na ul. Owczej. Nowe rozwiązania mają uchronić wiadukt przed napływem wody podczas ekstremalnych opadów deszczu. 13 czerwca nawałnica spowodowała oberwanie się skarpy i uszkodzenie odwodnienia z jednej strony wiaduktu.

– Jesteśmy na etapie projektowania. Łączymy remont wiaduktu z przebudową zlewni wody. W realizację tego zadania jest zaangażowane Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne, które zajmie się budową dodatkowego odwodnienia. Musimy przygotować się do tego, że takie anomalie pogodowe, będą pojawiały się coraz częściej. Mam nadzieję, że u nas nie będzie tornad i huraganów, ale takie nawałnice, z jakimi mieliśmy do czynienia, będą się zdarzały i musimy na to reagować, zabezpieczając wszystkie newralgiczne punkty miasta. Mamy je zlokalizowane. Wiemy, gdzie powstają zastoiska wody. Wszystko jest opisane i zdiagnozowane. Nie będziemy budowali dużych, nowych kolektorów, które będą przyjmowały wodę podczas nawałnic, gdyż jest to ekonomicznie nieuzasadnione. Będziemy jednak minimalizowali skutki nawałnic budując dodatkowe odwodnienie. W najbliższych dniach projekt powinien być gotowy – informuje Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna.

Dodaje, że sam remont nie powinien potrwać długo, ale budowa dodatkowego odwodnienia wiąże się z pracami ziemnymi i realizacja przedsięwzięcia potrwa dłużej.

(s)

17 09 2019 wiadukt

Poprzedni artykułPowstanie druga tężnia
Następny artykułSukces zawodników klubu JUDO Zielińscy Kwidzyn