16 03 2018 spotkanie z dziecmi thumb

Przedszkolaki z Kwidzyna sprawdziły jak wygląda codzienna praca w urzędzie i uczestniczyły w poważnej naradzie dotyczącej komunikacji. Wszystko w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Budowa węzła integracyjnego wraz z rewitalizacją zabytkowego budynku Dworca PKP w Kwidzynie.

Grupa 53 przedszkolaków skorzystała z zaproszenia i odwiedziła urzędników w ich miejscu pracy. Spotkanie odbyło się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Kwidzynie. Dzieci usiadły przy okrągłym stole i przez chwilę mogły poczuć się jak przedstawiciele samorządu, radni, dziennikarze. Przedstawiciel urzędu omówił podstawy planowania rozwoju miasta i opowiedział o inwestycji związanej z budową węzła integracyjnego i rewitalizacją zabytkowego budynku Dworca PKP w Kwidzynie. Przedszkolaki zobaczyły specjalnie przygotowaną prezentację. Rozmawiano o tym, jak inwestycja ułatwi i uprzyjemni przejazdy koleją w Kwidzynie, o różnych środkach lokomocji, bezpieczeństwie na drodze oraz o tym jak wygląda remont – jak się do niego przygotować i na co uważać. Takie dni to ciekawa odmiana w naszej pracy. Jestem pewien, ze spotkanie było dużą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dla nas – urzędników. Przedszkolaki zostawiły na naszych korytarzach dużo uśmiechu. – mówi Piotr Szafarewicz, pracownik Zespołu ds. Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne, słodkie upominki.

16 03 2018 spotkanie z dziecmi1

16 03 2018 spotkanie z dziecmi2

16 03 2018 spotkanie z dziecmi3

16 03 2018 spotkanie z dziecmi4

16 03 2018 spotkanie z dziecmi5

UE

Poprzedni artykułOgłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Tradycji Łowieckich pn. „XVIII Powiślański Przegląd Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego o Wiklinowy Róg Kwidzyna” w trybie
Następny artykułPomorski Turniej Warcabowy Domów Pomocy Społecznej