16 05 2014 premia1

Premia lotna 71 Tour de Pologne w Kwidzynie!
Po ośmiu latach przerwy Tour de Pologne wraca do Kwidzyna – oznajmił dziś na konferencji prasowej Czesław Lang, dyrektor generalny UCI World Tour. W mieście odbędzie się premia lotna 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Kwidzyn będzie także gospodarzem finału tegorczenej edycji Skandia Maraton Lang Team.
Już 3 sierpnia najlepsi kolarze świata wystartują spod bram Stoczni Gdańskiej i rozpoczną rywalizację w 71 edycji Tour de Pologne. Podczas pierwszego, liczącego 226 kilometrów etapu z Gdańska do Bydgoszczy w Kwidzynie odbędzie się premia lotna.
Po ośmiu latach przerwy wracamy z tej okazji do Kwidzyna. Premia lotna jest niezwykle ważna, ponieważ podczas niej zawodnicy zdobywają bonifikaty sekudnowe do klasyfikacji generalnej – tłumaczy Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne UCI World Tour.
W 2006 r. odbyła się u nas ostatnia lotna premia. Cieszymy się wszyscy, że ten wielki wyścig po ośmiu latach wraca do Kwidzyna – tłumaczy burmistrz Kwidzyna.
Okazja do spotkania z Czesławem Langiem była podwójna, ponieważ w Kwidzynie odbędzie się kolejny finał Skandii Maraton Lang Team. – Ta impreza cieszy się wielkim zainteresowaniem medialnym. Dzięki niej coraz więcej naszych mieszkańców, także starszych osób, aktywnie spędza czas właśnie na rowerze – wyjaśnia burmistrz Andrzej Krzysztofiak.
Czesław Lang spotkał się także z członkami miejskiej młodzieżowej reprezentacji Kwidzyna. Nie mogło się oczywiście obyć bez drobnych upominków, pamiątkowych fotografii oraz autografów. – Dzięki Skandia Maraton Lang Team kolarstwo stało się niezwykle popularne w tym mieście. Jeździ sporo dzieci i młodzieży, co mnie osobiście niezywkle cieszy – dodaje Lang.
Tegoroczny finał Skandia Maraton Lang Team odbędzie się 4 października.

16 05 2014 premia2
16 05 2014 premia3

Poprzedni artykułOBWIESZCZENIE BURMISTRZA MIASTA KWIDZYNA
Następny artykuł„Kwidzyn – dzieje miasta”