Senior

Zachęcamy do zapoznania się z folderem Postaw na bezpieczeństwo osób 60+!, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób po 60 roku życia.

Publikacja ma za zadanie podnieść świadomość przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz stowarzyszeń i klubów seniora w zakresie konieczności prowadzenia systematycznej edukacji skierowanej do kierowców, pieszych i rowerzystów po 60 roku życia.

Znajomość przepisów ruchu drogowego jest ważna w każdym wieku, a seniorzy stanowią coraz większą grupę uczestników ruchu drogowego (statystyki za 2022 r.: wypadki – 7 647, zabici – 590 i ranni – 5 365).

By zadbać o ich bezpieczeństwo i przypomnieć o podstawowych zasadach związanych z bezpieczeństwem, Krajowa Rada Bezpieczeństw Ruchu Drogowego prowadzi cykl warsztatów, w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej, w całej Polsce pod hasłem Senior na drodze do … bezpieczeństwa!

Każdy warsztat ma na celu edukowanie i zwiększanie świadomości na temat zagrożeń w ruchu drogowym.  W oparciu o zebrane doświadczenia z cykli spotkań,  został przygotowany folder, który można traktować jak gotową instrukcję postępowania dla jednostek samorządu terytorialnego, a także wszystkich organizacji działających na rzecz osób po 60 roku życia.

W każdym wieku ważna jest znajomość i utrwalanie wiedzy z przepisów ruchu drogowego, a także znajomość podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, czy znajomość praw i obowiązków uczestników ruchu drogowego. Publikacja jest przydatnym i praktycznym źródłem wiedzy, w tym zakresie.

www.seniornadrodze.pl

 

Poprzedni artykułKwidzyńska Biesiada Podróżnicza
Następny artykułTomasz Miśkiewicz na Cavaliadzie