25 04 2016 kolorowo

„Nie jest kolorowo” to akcja organizowana przez Stowarzyszenie Traugutt z Pruszcza Gdańskiego, polegająca na zbiórce przyborów szkolnych dla polskich uczniów, w polskich szkołach na Litwie.

Niektóre dzieci w polskich szkołach za naszą wschodnią granicą nie mają kolorowo. Potrzebują kredek, zeszytów, piórników, mazaków, bloków rysunkowych, plecaków, plasteliny, wycinanek, kolorowanek, czyli wszystkiego co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych szkolnych latach.

Przekaż im te najpotrzebniejsze przybory i w ten sposób wesprzyj naszych najmłodszych rodaków!

Stowarzyszenie Traugutt w okresie świątecznym woziło paczki do Polaków na wschodzie. Paczki m.in. przygotowane przez szkoły i instytucje z terenu powiatu kwidzyńskiego. Dostarczając paczki zobaczyli, że trzeba pomóc polskim szkołom i polskim uczniom na Litwie. Stąd pomysł na taką akcje.

Zbiórka przyborów szkolnych będzie trwała do 22 maja. Wszyscy, którzy chcą pomóc mogą przynosić przybory szkolne: kredki, ołówki, zeszyty, farbki, bloki, gumki, linijki, cyrkle, itp. rzeczy do tymczasowej siedziby Stowarzyszenia Kresowiaków ul. Warszawska 20 (BIURO IMPET).

Poprzedni artykułPASSION SEPTET ENSEMBLE – koncert
Następny artykułRetail Park Kopernik