um

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej sprawdzili miejsca w których mogą przebywać bezdomni.
Tego typu działania prowadzone są co roku i mają zapobiec zamarznięciu osób bezdomnych. Na terenie miasta znajduje się 15 potencjalnych miejsc, w których najczęściej przebywają bezdomni. Pojawia się w nich regularnie siedem osób, które objęto szczególną opieką, proponując między innymi pobyt w okresie zimowym w schronisku. Niestety osoby te odmawiają pobytu w tego typu schroniskach.
Monitoring potencjalnych miejsc, w których mogą przebywać bezdomni oraz osób, które mogą potrzebować pomocy będzie prowadzony przez cały okres zimowy. Najczęściej osoby bezdomne przebywają na terenie dworca PKP i PKS, ogródków działkowych oraz w piwnicach budynków wielorodzinnych. Władze miasta apelują do mieszkańców, aby informowali o osobach, które mogą potrzebować pomocy, gdyż nie wszystkie miejsca, w których przebywają bezdomni mogą być znane służbom miejskim. Informacje można przekazać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji lub Straży Miejskiej.

Poprzedni artykułDodatek energetyczny
Następny artykułZmiany terminów odbioru odpadów