kwidzyn logo

Partnerem przy realizacji projektu jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ma on charakter ogólnopolski. Osoba guchoniewidoma  do końca 2012 roku może otrzymać bezpłatne, kompleksowe wsparcie.
Za pomoc w zrekrutowaniu każdej nowej osoby można otrzymać od Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym wynagrodzenie w wysokości 250 zł brutto.
Osoby głuchoniewidome będą mogły skorzystać z projektu w miejscu zamieszkania lub w jego niedalekiej okolicy. Specjaliści z TPG pracują indywidualnie z każdą osobą, dostosowując ofertę do jej potrzeb i oczekiwań. Uczestnicy projektu mogą się między innymi dowiedzieć jak pracować i nie stracić renty, gdzie szukać pracy i jak rozmawiać z pracodawcami oraz jak poprawić swój wizerunek.
Autorzy projektu twierdzą, że uczestnictwo w nim to także okazja do nawiązania znajomości z osobami, które napotykają w życiu codziennym na podobne trudności. Wsparcie życzliwych, doświadczonych specjalistów pomaga odkryć mocne strony i nabrać większej pewności siebie.
Projekt został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Szczegóły oferty dostępne są w biurach Makroregionów. Makroregion Północno-Zachodni obejmuje woj. pomorskie, zachodniopomorskie i wielkopolskie. Ul. Bażyńskiego 32, 80-309 Gdańsk, e-mail: pokl_gdansk@tpg.org.pl. Nr infolinii: 0 801 011 107. Informacje można znaleźć też na stronie internetowej projektu: www.mojapraca.org.pl.

Poprzedni artykułRajd Rowerowy ”Świadomi i Bezpieczni”
Następny artykuł„Świadomi i bezpieczni”