03 07 2018 maraton

30 czerwca 2018 r. odbył się pierwszy maraton pod nazwą Maraton Leśny Kwidzyn. To pierwsza w naszym mieście impreza biegowa na dystansie pełnego maratonu. Trasa o długości 42,2 km przebiegała w malowniczych lasach obrębu Kwidzyna, drogami leśnymi o zmiennej nawierzchni w pobliżu miejscowości: Bałki, Sadlinki, Okrągła Łąka i Karpiny. Na starcie biegu stanęło 116 zawodników i jako pierwszy przybiegł Krzysztof Grabowski z Zantyr Sztum, który dystans 42,2 km pokonał w czasie 2:51:50. Drugie miejsce zajął Krzysztof Brączyk z Więcborka, zaś trzecie Tomasz Hapke, zawodnik Traktor Team Gmina Kwidzyn.

W trakcie biegu dla kibiców zaplanowano atrakcje, tj. zabawy edukacyjne przy stoisku Nadleśnictwa, zabawy edukacyjne z Eko Inicjatywą, a także UMKS Kwidzyn przygotował zabawy biegowe mające na celu przybliżenie biegów z mapą. Współorganizatorem był Traktor Team Gmina Kwidzyn, natomiast Cyklo Kwidzyn pomogło zabezpieczyć trasę maratonu i wesprzeć maratończyków w trakcie biegu.