16 04 2018 crosscountry thumb

7 i 8 kwietnia br. w Chełmnie została rozegrana I i II runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski w cross-country. Podczas słonecznego i ciepłego weekendu kibice mogli oglądać ciekawą rywalizację zawodników. W zawodach wzięło udział 127 motocyklistów. Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego im. Jana Młynarskiego zdominowali pozostałe kluby z Polski.

W klasie Junior Kacper Baklarz dwukrotnie zajął 2. miejsce, zaś Kamil Kozłowski w tej samej klasie zajął odpowiednio 11 i 9 miejsce.

W klasie S-1 najlepszy okazał się nasz zawodnik Dawid Mordasiewicz, który wygrał obydwa wyścigi. W tej samej kategorii Paweł Czeszejko-Sochacki dwukrotnie zajął 3 miejsce a Krzysztof Stopa uplasował się dwa razy na 7 pozycji.

W klasie S-2 nie miał sobie równych Łukasz Kurowski z klubu KS REGA MX TEAM Ropczyce – wielokrotny Mistrz Polski Enduro i motocrossu – który postanowił zdobyć tytuł Mistrza Polski w cross-country. Jeśli chodzi o zawodników z naszego klubu, Sylwester Jędrzejczyk w tej klasie dwukrotnie zajął II miejsce, zaś Jeremiasz Mandecki zajął odpowiednio 6 i 5 miejsce.

W klasie S-2 w Pucharze Polski nasz klub reprezentowali Mariusz Lewandowski, który zajął 2 miejsce po dwudniowej rywalizacji. Dariusz Sylwanowicz niestety już pierwszego dnia uległ kontuzji i zawodów nie ukończył.

Warto jeszcze wspomnieć o udanym debiucie naszego młodego juniora Jakuba Kopki, który podczas tych zawodów zdał egzamin na licencję plasując się na 9 miejscu. Podczas następnych zawodów będzie zbierał doświadczenie i punkty w klasie Junior Pucharu Polski.

Kolejne rundy Mistrzostw Polski i Pucharu Polski odbędą się 21 i 22 kwietnia w Żaganiu.