mecz reczna 3

Jak zawsze nie obyło się bez sensacji. Największą jest niewątpliwie udział aż dwóch drużyn przyjezdnych w pierwszej ósemce turnieju. Ale po koleji…
Rozgrywki toczyły się w czterech grupach eliminacyjnych gdzie rozgrywano tylko dwa sety. Formuła ta pozwalała na zwycięstwo za 3 punkty lub remis za 1.

W grupie A mistrzowie z zeszłego roku TKKF Celuloza musiał uznać wyższość PEC Kwidzyn z rozpędzonym Borutą na czele. Ale obie ekipy wyszły z grupy a za nimi uplasowali się: Giby, Reszta Świata i SM Pomezania. W grupie B Bezkonkurencyjni mistrzowie sprzed dwóch lat – zespół Zyggi’s Pizza, ale już faworyzowany zespół KSBB musiał przełknąć gorycz porażki z Warszawą i to goście ze stolicy awansowali dalej. Za nimi: KSBB, Kaisiadorys (Litwa) i Lubawa. W grupie C bez sensacji – zwyciężyli zawodnicy PSM Renawa I przed Solidarnością IP oraz Elektronai (Litwa), Elblągiem i KBR Kwidzyn. Największa sensacja w grupie D – choć fachowcy przewidywali taką możliwość – zwycięża ekipa Piastowa przed PSM Renawa II i faworyzowanym teamem Conrado Sport oraz Żywcem i Urzędem Miasta.

W pierwszym ćwierćfinale TKKF Celuloza ogrywa Renawę I, W drugim meczu drużyn przyjezdnych Piastów pokonuje gładko Warszawę, w trzecim PEC Kwidzyn pokonuje Solidarność IP, a w czwartym Renawa II sensacyjnie pokonuje Zyggi’s Pizza. Marsz Piastowa w turnieju zatrzymują w półfinale zawodnicy TKKF, a w drugim PEC pokonuje Renawę II. W finale powtórka meczu grypowego TKKF Celuloza kontra PEC Kwidzyn. Pierwszy set gładko dla papierników. W drugim także długie ich prowadzenie i wydaje się, że będzie to mecz bez historii. Ale końcówka seta to najpierw wyrównanie PEC-u na 14:14, potem 16:16 i w końcu wygrana ciepłowników 19 do 17. Mamy w meczu remis i trzeci set jest już popisem tylko jednej drużyny – PEC Kwidzyn i finał podsumowuje tradycyjne YES! YES! YES! w wykonaniu Boruty.