um

 Niecodzienna wizyta w Pałacu Prezydenckim miała miejsce w dniu 30.10.2012r. Podczas spotkania harcerze seniorzy opowiedzieli Pierwszej Damie o działalności Kręgu. Harcerska gawęda, z uwagi  na wieloletnie zaangażowanie w działalność  harcerską Pary Prezydenckiej, miała szczególny charakter. Pierwszej Damie pod koniec spotkania został wręczony pamiątkowy Krzyż harcerski.

30 10 2013- -Harcerze z wizyta u Pierwszej-Damy-Anny-Komorowskiej-foto01

30 10 2013- -Harcerze z wizyta u Pierwszej-Damy-Anny-Komorowskiej-foto02 

 

 30 10 2013- -Harcerze z wizyta u Pierwszej-Damy-Anny-Komorowskiej-foto03

30 10 2013- -Harcerze z wizyta u Pierwszej-Damy-Anny-Komorowskiej-foto04

30 10 2013- -Harcerze z wizyta u Pierwszej-Damy-Anny-Komorowskiej-foto05

 

 

Po spotkaniu z Pierwszą Damą harcerze, pod przewodnictwem pochodzącego z Kwidzyna Pana Piotra Wiadernego – pracownika Kancelarii Prezydenta, zwiedzili Pałac Prezydencki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Krąg Seniorów i Starszyzny Harcerskiej „Płomienie” im. hm. Zofii Dudulewicz Hufiec ZHP im. „Kwidzyniaków” powstał 17.11.1972r. z inicjatywy hm. Zofii Dudulewicz – patronki Kręgu oraz Jana Machutty – dziś patrona jednej z kwidzyńskich ulic. Pierwszą nazwą był KWIK – Krąg Wytrwałych Instruktorów Kwidzyńskich. Jest wychowawcą wielu pokoleń instruktorów i harcerzy z Kwidzyna. W 1989r. nastąpiła zmiana nazwy na „Płomienie”.  Mottem Kręgu jest  „Żeby zarzewiać  trzeba płonąć”, który od ponad 40 lat towarzyszy w harcerskiej służbie. Od 18 lat Krąg ściśle współpracuje z kołem terenowym „Sybiraków” w Kwidzynie m.in. organizując harcersko – sybirackie Wigilie.  Od 30 lat uczestnicy w rajdzie „Rodła” organizowanym przez gdański Hufiec ZHP.  Wraz z zespołem „Duodecyma” koncertuje podczas uroczystości państwowych i religijnych. W tym roku swoim występem uświetnił kwidzyński finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ścisłe współpracuje z kwidzyńskim Hospicjum oraz Domem Pomocy Społecznej. Krąg wierny jest idei tzw. „sztafety pokoleń”, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem kultywuje harcerskie tradycje wśród młodszych pokoleń.  Krąg uczestniczy w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Szałamaja”, który w przyszłym roku obchodzić będzie swój 30 – ty Jubileusz.

Krąg został uhonorowany w 2011r. nagrodą honorową Starosty Powiatu Kwidzyńskiego za całokształt działalności.

Komendantką Honorową Hufca jest hm. Barbara Łukaszewicz

Komendantką urzędującą jest hm. Halina Kierlin

W wyjeździe uczestniczyła Komenda Hufca Kwidzyn z Komendantem hm. Andrzejem Pliszką na czele.

 

 

 

 

Poprzedni artykułŚwięto Zmarłych – zmiana organizaci ruchu
Następny artykuł„Dobry Wybór” – VIII edycja