02 03 2018 futbol2

Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Polski w futbolu stołowym, potocznie zwanym piłkarzykami odbędą się w Kwidzynie. Do naszego miasta przyjedzie ponad 150 zawodników z całego kraju oraz z Niemiec, Czech, Litwy, Ukrainy oraz Rosji. Specjalnie dla sympatyków tej widowiskowej dyscypliny sportu zorganizowany zostanie Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyn.
Podczas Mistrzostw Polski, w których udział wezmą mistrzowie i mistrzynie świata oraz członkowie reprezentacji Polski zostanie rozegranych 15 konkurencji, m. in. pary, single, konkurencje kobiecie oraz amatorskie. Zawodnicy będą walczyć o udział w Mistrzostwach Świata, do których zakwalifikują się zwycięzcy konkurencji parowej oraz singlowej.
Do Kwidzyna, poza najlepszymi polskimi graczami, przyjadą także zawodnicy zza granicy. International Table Soccer Federation, międzynarodowa federacja zrzeszająca krajowe związki przyznała turniejowy najwyższą możliwą rangę Masters.
Rozgrywki odbędą się w hali sportowo – widowiskowej przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie. Do dyspozycji graczy będzie 30 stołów do futbolu stołowego marki Leonhart.
Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyn zostanie rozegrany w piątek 16 marca od godziny 16:00.  Osoby, które chcą wziąć udział w tej konkurencji będą mogły się zarejestrować w dniu turnieju do godziny 15:30. Już do rana każdy chętny będzie miał możliwość rozgrzania się w meczach sparingowych a o 14:00 rozpocznie się  trening z zawodnikami reprezentacji Polski.
Organizatorem turnieju jest Polski Związek Futbolu Stołowego wraz z klubami z Łodzi (Łódzki Klub Futbolu Stołowego) oraz Warszawy (Warszawski Klub Futbolu Stołowego) oraz Miasto Kwidzyn. W polskim związku zrzeszonych jest 18 klubów regionalnych, a profesjonalnie piłkarzyki trenuje ponad 470 zawodników. Reprezentanci Polski są w czołówce zawodników światowych, a w ponad 13 letniej historii futbolu stołowego Polscy zawodnicy i zawodniczki niejednokrotnie zdobywali tytuły Mistrzów Świata.20180301 pilkarzyki plkat1

20180301 pilkarzyki plakat

20180301 pilkarzyki4

01 03 2018 pilkarzyki3

 

Poprzedni artykułPodsumowanie meczu pomiędzy SMS I ZPRP Płock a MTS Kwidzyn
Następny artykułOgłoszenie o możliwości zgłoszenia uwag do oferty złożonej przez Kwidzyńskie Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Tradycji Łowieckich pn. „XVIII Powiślański Przegląd Muzyki i Kultury Myśliwskiej im. Tomasza Bielawskiego o Wiklinowy Róg Kwidzyna” w trybie