kwidzyn logo

Bankomaty z funkcją recyklingu.

W pierwszych dniach września br. Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie, jako pierwszy bank w Polsce, udostępnił swoim Klientom bankomat biometryczny z funkcją recyklingu.
Bankomaty z zamkniętym obiegiem gotówki, czyli tzw. systemem recyklingowym to na rynku usług bankowych rozwiązanie wciąż wysoce innowacyjne. Na szerszą skalę dotychczas stosowane jest głównie przez potentatów bankowości w strefie Euro, w Polsce stanowi nadal koncepcję „nowoczesnego jutra”.

Dzięki systemowi rozpoznawania znaków pieniężnych oraz „inteligentnym” kasetom, znajdująca się w Centrali Banku przy ul. Kopernika 28 w Kwidzynie nowoczesna maszyna, połączyła w jedno funkcjonujące dotąd osobno bankomat i wpłatomat. Recyrkulacja gotówki wewnątrz urządzenia pozwala na wykorzystanie pieniędzy deponowanych podczas wpłat do realizacji wypłat. Wpłacane banknoty poddawane są wielopoziomowej kontroli zarówno autentyczności jak i jakości. W przypadku pozytywnej weryfikacji trafiają one do odpowiednich kaset skąd następnie są pobierane do realizacji wypłat. Gdy weryfikacja jest negatywna, banknoty są eliminowane z dalszego obiegu. Dzięki wielu systemom sprawdzającym, korzystanie z tego rodzaju urządzenia jest całkowicie bezpieczne.

Bankomat z funkcją recyklingu to niewątpliwie kolejny etap automatyzacji, a tym samym usprawnienia procesu obsługi Klienta. Poza powszechnym dostępem do samoobsługowych wpłat i wypłat rejestrowanych automatycznie (on-line) na koncie, automat daje możliwość wpłaty jednocześnie nawet dwustu banknotów o różnych nominałach, a nie jak w przypadku standardowych wpłatomatów – pięćdziesięciu. Za pośrednictwem tego urządzenia można także dokonywać płatności rachunków związanych z prowadzeniem gospodarstwa domowego, zmienić swój dotychczasowy numer PIN do karty płatniczej, a nawet spłacać raty kredytu.

Dobrą informację mamy również Klientów korzystających z weryfikacji danych biometrycznych Finger Vein – w przypadku bankomatu z funkcją recyklingu, „na palec” wykonać można każdą dostępną operację. Dodatkową zaletą tej nowoczesnej maszyny jest prosty sposób obsługi, który pozwoli każdemu bez najmniejszych problemów skorzystać z jego funkcjonalności.

20120910 logo bank powislanski

Poprzedni artykuł„Smaki Powiśla” – promocja książki
Następny artykuł„Cały Kwidzyn czyta dzieciom” – kolejna odsłona.