lang

Na  metę rajdu przy Leśniczówce w  Białkach przybyło niemal stu rowerzystów. (Zgłoszonych było sto dwóch).
Byli to reprezentanci siedmiu drużyn rowerowych. Jako pierwsi dotarli przedstawiciele KTR PTTK „Ventus”. Na nich spoczywał obowiązek przygotowania imprezy i przyjmowania uczestników rajdu. Najliczniejszą ekipę wystawiła SP Nr 2 z Kwidzyna. „Włatcy Druk” – 26 osób. Dotarły i „Szybkie Jednoślady”, „Raczki”, „Cyklista”, „Wiklina” oraz nieco po czasie „Konie”.

20110418 roweriada f1

Każdy z uczestników poczęstowany został tradycyjną gorącą turystyczną grochówka i mógł sobie samodzielnie upiec kiełbaskę przy ognisku przygotowanym przez pana Romana – leśniczego. Po krótkim odpoczynku oraz posileniu się przystąpiono do rywalizacji. Młodzież miała do rozwiązania dwa testy: „Konkurs wiedzy o lesie” oraz „60 lat PTTK w Kwidzynie” z podziałem na kategorie wiekowe. W tym samym czasie opiekunowie drużyn walczyli na rzutni z podkowami, a pozostali uczestnicy rajdu próbowali swych sił w rzucaniu ringiem. Rywalizacja była zacięta, gdyż zdobyte punkty były dodawane do punktacji o puchar KTR PTTK  „Ventus”.

20110418 roweriada f2

Z testem  dla „podstawówek” najlepiej poradziły sobie „ Szybkie Jednoślady” z SP Nr4, a dla „średniaków” – „Wiklina”. Rywalizację wśród opiekunów wygrały „Raczki” z Rakowca.
Zwycięzców oraz pokonanych uhonorowano nagrodami ufundowanymi przez: UM w Kwidzynie, Nadleśnictwo Kwidzyn, PTTK Kwidzyn, KTR PTTK „Ventus”, Lokalną Organizację Turystyczną „Liwa” oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej.

20110418 roweriada f3

Punktacja po pierwszym etapie: „Włatcy Druk” 26,  „Raczki” 21, „Szybkie Jednoślady” 12, „Konie” 11, „Wiklina” 6, „Cyklista” 6.
Na II etap zapraszamy do Rakowca już 7 maja 2011 r. (sobota).

Poprzedni artykułVIII Unijny Ogólnopolski Bieg Uliczny oraz VI Bieg Osób Niepełnosprawnych
Następny artykułWielkanoc