mistrzowie

20100729 wizu kat 1

Wartość historyczna odkrycia skłoniła samorząd miejski ku otwarciu Krypty Wielkich Mistrzów Krzyżackich w kwidzyńskiej katedrze. Uroczystość otwarcia planowa jest na 31 lipca 2010r. Organizatorzy liczą na udział wielu znamienitych gości włącznie z obecnym Wielkim Mistrzem dr Bruno Platterem. Ten szczególny dzień zacznie się od Mszy Świętej, po której zostanie otwarta Krypta Wielkich Mistrzów Krzyżackich. Z uwagi na niewielkie rozmiary prezbiterium obraz z przebiegu uroczystości zostanie wyświetlony poprzez telebim zainstalowany na kinoteatrze, który do tego czasu zyska zupełne nowe oblicze.

20100729 wizu kat 2

Zatem kwidzynianie przeżyją wspólnie ten dzień w zupełnie nowej aranżacji tego wyjątkowego miejsca. Niewątpliwą atrakcją dla mieszkańców Kwidzyna będzie impreza towarzysząca w postaci tzw. Dnia Średniowiecznego, który skupi w sobie Jarmark Błogosławionej Doroty, pokazy kuglarskie, strzeleckie, ognia oraz teatrów ulicznych.

20100729 wizu kat 3

Wśród pozostałych punktów programu znajdą się prezentacje średniowiecznego obozu strzeleckiego i parku artyleryjskiego oraz pionierski na skalę Pomorza pokaz wideomappingu. Wszelkich pozostałych atrakcji nie sposób wymienić, ale organizatorzy liczą na Państwa niezawodną obecność w tym dniu.

Poprzedni artykułZmiana organizacji ruchu i parkingi – 31 lipca
Następny artykułBadania archeologiczne w kwidzyńskiej katedrze – wystawa fotograficzna