cross

Walka o historyczne zwycięstwo w pierwszej rundzie oficjalnych zawodów FMX była bardzo zacięta. Jak już informowaliśmy wcześniej w rozgrywkach triumfował Bartek Ogłaza przed Arturem Puzio i Piotrem „Działo” Potaczało.

20110609 b.oglaza whip

Po zawodach zapytaliśmy zawodników, jak oceniają pierwszą z czterech zaplanowanych rund Pucharu. Oto co mieli nam do powiedzenia.

Bartek Ogłaza (1 miejsce Skillz Up Cup): „Uważam, że to był dla mnie dobry weekend. Zadowolony jestem z pierwszych w historii zawodów FMX w Polsce. Lądowania były przygotowane super, trochę sie kurzyło, ale po za tym było dobrze. Najbardziej cieszę się, że wszyscy są po zawodach cali i nic się nikomu nie stało. Pierwsze organizacyjne koty za płoty. Mam nadzieję, że publiczności się podobało. Wykonywaliśmy różne ewolucje w tym Backflipy (salto w tył), które kręcili Działo i Darek Kłopot. Za trzy tygodnie następna runda i też planuję wykręcić flipa w przejeździe, bo młodzież depcze mi po piętach. Artur Puzio ma duży potencjał i talent myślę, że jeszcze nie raz nas zaskoczy. Trzymam za niego kciuki i życzę mu bezpiecznego latania. Mam nadzieję, że w następnych zawodach zobaczymy więcej riderow. Między innymi Michała Daciuka i Marcina Łukaszczyka, którzy nie mogli wystartować w pierwszej rundzie. Wielkie podziękowania dla organizatorów, szczególnie dla Grega Czerwca i Przemka Szymańskiego. Pozdrawiam wszystkich kibiców FMX i zapraszam na kolejna rundę do Zielonej Góry – będzie sie działo! :)”

Artur Puzio (2 miejsce Skillz Up Cup): „Świetna impreza, wspaniała atmosfera, trochę się kurzyło, i wiał lekki wiatr, ale daliśmy z siebie wszystko. Ja jako zawodnik czułem się jak VIP, zero zastrzeżeń. Ogólnie świetna impreza i mimo drobnych niedociągnięć organizatorzy spisali się na medal. Szkoda tylko, że tak mało zawodników przyjechało”

Damian Czudak (4 miejsce Skillz Up Cup): „Co do organizacji to było dobrze, wiadomo, że można by się do kilku rzeczy przyczepić, ale już bez przesady. Jeśli chodzi o mój start to jestem w sumie zadowolony, chociaż mogłoby być lepiej, bo miałem nie dociągnięte tricki. Atmosfera myślę, że była ok. Dogadujemy się miedzy sobą, jeśli chodzi o zawodników i chyba z tym nigdy nie będzie problemu. Ogólnie impreza udana. ;)”

Zawody w Kwidzynie to nie tylko inauguracyjna runda Pucharu Polski, ale także V i VI runda Mistrzostw Polski oraz VI i VII runda Pucharu Polski w Cross Country. Pogoda nie oszczędzała zawodników, ponieważ lejący się z nieba żar i bezdeszczowa ostatnio w Kwidzynie pogoda wysuszyły tor na wiór. Riderzy zmagali się więc nie tylko ze swoimi rywalami, ale z wszechobecnym kurzem oraz bardzo słabą widocznością. Oto co mieli nam do powiedzenia po zawodach.

Łukasz Łaskawiec (1 miejsce klasyfikacja generalna Quad Open Mistrzostw Polski w Cross Country): „Zawody były dla mnie wyjątkowo udane. Mimo bardzo dużego kurzu, który unosił się na całej trasie było fajnie. Zawody bardzo dobrze zorganizowane jak na polskie warunki. Bardzo lubię te zawody i na pewno gdy się powtórzą to ja tam będę.”

Karol Kędzierski (1 miejsce klasyfikacja generalna Senior 1 Mistrzostw Polski Cross Country): „Organizacja była bardzo dobra, chociaż jako zawodnik mogę powiedzieć, że z polewaniem trasy to strażacy mogli się bardziej postarać. Lubię Kwidzyński tor ponieważ jest zróżnicowany. Połowa wiedzie przez twarde łąki a druga część przez piaszczysty tor.”

Łukasz Kurowski (1 miejsce w klasyfikacja generalna Senior 2 Mistrzostw Polski Cross Country): „Nie takich zawodów się spodziewałem, ale cóż każdy miał takie same warunki. Trasa ciekawa na elementach toru crossowego, reszta nie przypadła mi do gustu. Kurz w takich ilościach, że nie było nic widać i wymijanie zawodników było praktycznie niemożliwe. Organizator mógł lepiej polać jeden odcinek, żeby umożliwić wymijanie zawodników. Rajd raczej przeprawowy…”

Przemek Szymański (właściciel agencji marketingowej SPORTAINMENT – będącej promotorem oraz współorganizatorem zawodów oraz zawodnik – 3 miejsce  klasyfikacja generalna  klasa senior 1 Mistrzostw Polski Cross Country): „Jako organizator i zawodnik dobrze rozumiem to czego potrzebują obie strony i  korzystając z tych doświadczeń staramy się wraz z moim zespołem ludzi, dopracowywać wszelkie szczegóły, potrzebne do spełnienia kryteriów udanych zawodów. Zaczynając od promocji „przed i po zawodach” przez atrakcyjną infrastrukturę, atrakcje dodatkowe dla kibiców i samą trasę. Biorąc pod uwagę to, że kwidzyński tor, mimo ciekawej i zróżnicowanej trasy nie jest najłatwiejszym obiektem do organizacji imprez (kompletny brak infrastruktury, brak wody, prądu etc.) większość celów udało się nam spełnić. Osiągnęliśmy sukces komunikacyjny, zadbaliśmy o ekspozycję sponsorów, a z perspektywy kibica były to jedne z, jak nie najlepsze zawody w historii CC. Co do FMX’u to tu z racji debiutu porównania nie ma, ale z opinii zawodników i kibiców wynika, że i specjalnie przygotowany na pierwszą rundę Pucharu Polski tor i atmosfera przypadła im do gustu. Z perspektywy zawodnika CC na pewno dokuczał kurz, odczułem to na własnej skórze szczególnie w drugim wyścigu bo na trzecią pozycję, po tym jak na starcie nie odpaliła mi „suzi” przebijałem się z samego końca stawki. Ale trzeba wspomnieć, że w Kwidzynie od kilku tygodni nie spadła ani kropla deszczu, a żar z nieba lał się okrutny. Mimo starań i polewania w miarę możliwości budżetowych zawodów, nie dało się w 100% zapanować na kurzem. W przyszłym roku postaramy się przygotować jeszcze więcej atrakcji i przygotujemy się też w miarę możliwości na wypadek powtórki warunków atmosferycznych. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom Freestyle i Cross Country, kibicom, mediom oraz wszystkim sponsorom  za stworzenie widowiska na wysokim poziomie…”

Po zawodach kwidzyńskich drogi rozgrywek Pucharu Polski w FMX i Mistrzostw oraz Pucharu Polski Cross Country rozdzielają się. Kolejna runda SKILLZ UP CUP odbędzie się już 26 czerwca na stadionie Falubazu w Zielonej Górze. Zapowiedź video można znaleźć tutaj: vimeo.com

Więcej informacji o cyklu i o zawodnikach można znaleźć na stronie www.skillzup.pl i na profilu www.facebook.pl/skillzupcup

Pełna relacja zdjęciowa dostępna na stronach partnerów medialnych oraz tu:
picasaweb.google.com

20110609skillz up cup cc kwidzyn 2011 44

Zawody nie mogłoby się odbyć bez wsparcia władz Miasta Kwidzyn oraz sponsorów.
Sponsor prezentujący SKILLZ UP CUP: MOTO ALLEGRO, OTOMOTO
Sponsorzy napędzający: INTER MOTORS, EKOPAK, ARTLED, GO PRO
Sponsorzy uzupełniający: BANK ZACHODNI WBK, BE&K, HOTEL CENTRUM, „KOMPUTRONIK – odpowiadamy za udany zakup”, LESTER, ŻAK, ENERGO REMONT, AUTOCZAR, AMS MAREZA, DRUKARNIA SIEDEM,
Sponsorzy nagród: JANSPORT , EAT MY DIRT
Patronat medialny: EXTREME SPORTS CHANNEL, RMF MAXXX, ŚCIGACZ, X-CROSS, MOTO X, FREESTYLE.PL, TELETOP, PULS KWIDZYNA, ATV POLSKA
Organizatorzy: AGENCJA MARKETINGU SPORTOWEGO – SPORTAINMENT, KWIDZYŃSKI KLUB MOTOROWY, KLUB DAREDEVILFMX, POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY

Poprzedni artykułNarodowy Spis Powszechny 2011
Następny artykułKamery On – line i publiczny dostęp do Internetu na Placu Jana Pawła II