26 03 2013 gniew1

W czwartek 21 marca na zamku w Gniewie odbył się finał VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i Przyjazne Pomorze – czyste miasto zależy od Ciebie”. Zwyciężczynią VI Olimpiady została uczennica 2 klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Kwidzynie, Katarzyna Krupa. Drugie miejsce zajął Patryk Felskowski z Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku, na „trzecim stopniu podium” stanął Oskar Krajnik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Pelplinie.

Pomysłów na poprawę czystości w mieście nie brakowało: od usuwania azbestu z dachów budynków, wynalazków typu minipopielniczka, która w zamyśle miała być dołączana do paczki papierosów, po tworzenie stowarzyszeń, działających na rzecz czystości w mieście. Co do jednego każdy był zgodny – to w jakiej kondycji jest nasze środowisko zależy od nas samych. W niejednej prezentacji podkreślano znaczenie kultury osobistej oraz krzewienia profilaktyki szkolnej, która, jak przyznali uczniowie, już od najmłodszych lat pielęgnuje wśród dzieci poczucie odpowiedzialności za otaczające nas środowisko.

Oprócz wystrzałów armatnich uczniowie i przybyli goście, mieli okazję uczestniczyć w pokazie historycznym husarzy, chluby oręża polskiego oraz zostali oprowadzeni po komnatach średniowiecznej warowni.

VI Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie organizowana była przez Straż Miejską w Gdańsku, Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną oraz straże miejskie z Gniewu, Kościerzyny, Kwidzyna, Pelplina, Sopotu, Tczewa, Straż Gminną z Pruszcza Gdańskiego i została objęta patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Gdańska, Wojewodę Pomorskiego i Pomorskiego Kuratora Oświaty.

26 03 2013 gniew2

Poprzedni artykułAkcja „Na niebiesko dla autyzmu“
Następny artykułZdobądź puchar w DARTA!