31 03 2015 plywacy1

W dniach 20-21 marca na pływalni w Gdańsku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników z 14 klubów województwa pomorskiego. Zawody te były pierwszą rundą Mistrzostw Polski tej kategorii wiekowej więc zawodnicy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do rywalizacji.
Z 11 osobowej kwidzyńskiej drużyny największy sukces odniosła Olga Szachmytowska, która okazała się bezkonkurencyjna na dystansie 100 grzbietowym. Ponadto Olga była jeszcze druga na 200 grzbietowym i 100 dowolnym oraz czwarta na 400 dowolnym. W klasyfikacji generalnej zawodniczka kwidzyńskiego MTS uplasowała się na bardzo wysokiej trzeciej pozycji. Oprócz Olgi w pierwszej szóstce znaleźli się też Zuzanna Żemojtel (100 i 200 klasycznym) oraz Bartosz Grochalski (200 grzbietowym). Pozostali nasi zawodnicy pływali ze zmiennym szczęściem ale można ich pochwalić za ogromne zaangażowanie, które zaowocowało nowymi rekordami życiowymi.

Trener Artur Szachmytowski: Zawody w Gdańsku były dla moich młodych zawodników najważniejszymi w tej części sezonu. Cieszą miejsca Olgi na podium oraz postawa pozostałych zawodników. Plany pokrzyżowały na trochę choroby, które nie ominęły moich pływaków. Mam nadzieję, iż dalsza część sezonu będzie równie udana i nic nie przeszkodzi nam w dobrym przygotowaniu do kolejnych startów.

31 03 2015 plywacy2

Poprzedni artykułSłupski Chłopczyk – Dobranocka Teatralna
Następny artykułAkcja „Na niebiesko dla autyzmu“