Po raz kolejny w tym sezonie, byli podopieczni Kwidzyńskiego Towarzystwa Pływackiego a obecnie uczniowie z klas sportowych 8e i 7e oraz zawodnicy klubu MTS Kwidzyn reprezentowali nasze miasto. Tym razem wystartowali w ogólnopolskich zawodach pływackich „Puchar Orki”, które odbyły się na pływalni w Grudziądzu. Na starcie tych zawodów stanęło prawie 200 zawodników z 19 klubów z całej Polski. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie co spowodowane było miedzy innymi ogromnym „głodem” rywalizacji sportowej. Kwidzynianie zdobyli 14 medali a troje naszych uczniów dodatkowo stanęło na podium w klasyfikacjach generalnych w swoich rocznikach: drugi był Bartek Bródka, na trzecim stopniu podium stanęli Lena Szachmytowska i Juliusz Stojek.

Medale zdobyli: Magda Dobrowolska, Nikola Iljin, Bartek Bródka, Kinga Chojnacka, Michała Janusiewicz, Lena Szachmytowska oraz sztafeta w składzie Lena Szachmytowska, Kinga Chojnacka, Agata Wojnicz, Magda Dobrowolska.

– Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich moich podopiecznych. Gratuluję medalistom ale też tym, którzy pomimo tego, iż nie zdobyli medali pływali na bardzo wysokim poziomie poprawiając swoje rekordy życiowe – powiedział po zawodach trener Artur Szachmytowski.