16 05 2017 plywacy1

Doskonałą formę zaprezentowali młodzi pływacy z klas sportowych o profilu pływackim ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz z klubu MTS Kwidzyn podczas rozgrywanych w dniu 13 maja 2017 roku zawodów o Puchar Burmistrza Świecia. Na starcie stanęło 289 zawodników z 19 klubów z Grudziądza, Lipna, Osielska, Świecia, Torunia, Bydgoszczy, Wąbrzeźna, Raszyna, Nakła i Kwidzyna.

Wśród ogromnej konkurencji nasi zawodnicy zdobyli 14 medali (5 złotych, 3 srebrne, 6 brązowych) i w klasyfikacji medalowej w kategorii 14 latków zajęli 2 miejsce a wśród 11 latków 3 miejsce. Ponadto uczennica klasy sportowej 4 E, Lena Szachmytowska, została najlepszą zawodniczką zawodów wśród jedenastolatek a uczennica tej samej klasy, Nikola Iljin była czwarta wśród dziesięciolatek, przegrywając miejsce na podium tylko o 1 punkt. Natomiast była uczennica SP 6, Olga Szachmytowska, została najlepszą zawodniczką zawodów wśród 14 latek.

Na podium zawodów w Świeciu stanęli uczniowie klas sportowych o profilu pływackim ze Szkoły Podstawowej nr 6:
Lena Szachmytowska – I miejsce na 50 metrów stylem dowolnym,
Piotr Antos – I miejsce na 50 metrów stylem klasycznym,
Nikola Iljin – II miejsce na 50 metrów stylem klasycznym i – III miejsce na 50 metrów stylem dowolnym,
Jan Pałdyna – III miejsce na 50 metrów stylem motylkowym,
Michalina Lemańska – III miejsce na 50 metrów stylem dowolnym.

Ponadto na podium stawały też byłe uczennice ze szkoły Podstawowej nr 6:
Olga Szachmytowska – I miejsce na 50 metrów stylem motylkowym i I miejsce na 100 metrów stylem dowolnym,
Aleksandra Gadzińska – III miejsce na 50 metrów stylem motylkowym i II miejsce na 200 metrów stylem zmiennym.

Na listę medalistów wpisali się również:
Zuzanna Żemojtel – I miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym,
Oliwia Wichowska – III miejsce na 100 metrów stylem dowolnym i III miejsce na 200 metrów stylem zmiennym,
Bartłomiej Różacki – II miejsce na 100 metrów stylem klasycznym.

Warto też zaznaczyć, iż w pierwszych dziesiątkach miejsca zajmowali też inni uczniowie klas sportowych z SP 6: Kinga Chojnacka, Amelia Grześkowiak, Agnieszka Żak, Jakub Hejna, Kinga Babalska, Zuzanna Zedlewska, Alicja Niewiadomska, Bartosz Bródka, Alicja Komorowska, Dominika Markowicz, Jakub Wójcik, Jakub Gójski, Łukasz Ernestowicz.

Po zawodach trener zawodników, Artur Szachmytowski, powiedział: To były bardzo udane zawody dla moich podopiecznych i dla mnie. Co prawda na pływalni siedzieliśmy ponad 8 godzin ale było warto. 14 medali i wysokie miejsca w klasyfikacjach medalowych pokazały, że nasza praca idzie w dobrym kierunku. Na pochwałę zasługują nie tylko medaliści zawodów ale cała moja ekipa pływaków. Wszyscy poprawili swoje rekordy życiowe i pokazali prawdziwy sportowy charakter. Aż miło było patrzeć na ich zaangażowanie oraz prawdziwy „team spirit”. Jestem bardzo dumny z moich podopiecznych i mam nadzieję, że na kolejnych zawodach zaprezentują się równie wspaniale. Dziękuję również rodzicom za tak liczne przybycie i głośne dopingowanie zawodnikom.