22 12 2016 plywacy1

W dniu 26 listopada, w Brodnicy, odbyły się ogólnopolskie zawody pływackie „Nadzieje Olimpijskie”. Na starcie stanęło 319 zawodników z 21 klubów z Grudziądza, Mławy, Włocławka, Torunia, Bydgoszczy, Koszalina, Wąbrzeźna, Osielska, Rypina, Starogardu Gdańskiego, Ciechocinka i Kwidzyna. Nasze miasto reprezentowali uczniowie klas sportowych 4E i 5E o profilu pływackim ze Szkoły podstawowej nr 6. Warto zaznaczyć, iż był to ich pierwszy start w zawodach tej rangi więc ich start należy w jeszcze większym stopniu pochwalić. Uczniowie z szóstki zdobyli 6 medali (2 srebrne i 4 brązowe), 7 razy otarli się o podium zajmując 4 miejsca oraz 6 razy meldowali się na pozycjach 5-6.
Medale zdobywali: Bartek Mazerant (3 na 50 metrów stylem dowolnym), Jakub Hejna (2 na 50 metrów stylem grzbietowym), Karol Wasiewski (3 na 50 metrów stylem grzbietowym), Piotr Antos (2 na 50 metrów stylem klasycznym), Jakub Wójcik (3 na 50 metrów stylem klasycznym), Agnieszka Żak (3 na 50 metrów stylem grzbietowym).
Miejsca 4-6 zajmowali: Mazerant, Hejna, Lena Szachmytowska, Dominika Markowicz, Żak, Alicja Komorowska, Łukasz Ernestowicz, Martyna Grzybińska, Nikola Iljin oraz Kinga Babalska.
Po zawodach trener zawodników oraz nauczyciel w SP 6, Artur Szachmytowski – To były pierwsze zawody dla moich podopiecznych, uczniów klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie. Prawdę mówiąc byłem pełen obaw przed tym startem ale moi podopieczni pokazali się z jak najlepszej strony. Były nerwy, trema i stres ale przede wszystkim była wspaniała atmosfera, gorący doping i trzymanie kciuków za kolegów. Cieszy mnie, że uczniowie klasy czwartej i piątej potrafili wspólnie się wspierać i wzajemnie dopingować. To nawet ważniejsze niż same wyniki. Myślę, iż praca z dziećmi w SP 6 idzie w dobrym kierunku i już niedługo będzie głośno o dzieciakach z tej szkoły. Gratulacje należą się wszystkim moim podopiecznym, zarówno medalistom jak i tym, którzy poprawili swoje rekordy życiowe. Chciałbym jeszcze na koniec gorąco podziękować rodzicom uczniów za przyjazd na zawody i gorący doping. Oby tak dalej.

Tego samego dnia czwórka odbyły się także ogólnopolskie zawody w Lęborku, w których wystartowała czwórka zawodników MTS Kwidzyn. Na starcie stanęło 564 zawodników z 16 klubów z Malborka, Gdańska, Słupska, Sopotu, Lęborka, Starogardu Gdańskiego, Gdyni, Kartuz, Konina i Kwidzyna. Nasze miasto reprezentowały cztery zawodniczki MTS Kwidzyn. Nasze zawodniczki zdobyły 3 medale: złoty Zuzia Żemojtel, brązowe Martyna Mierzejewska i Oliwia Wichowska. Tuż za podium uplasowała się Ola Gadzińska.
Po zawodach trener zawodników, Artur Szachmytowski, powiedział: Start moich zawodniczek uważam za bardzo udany. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie a moje zawodniczki były bardzo widoczne. Mam nadzieję, że dobre wyniki zmotywują je do jeszcze cięższej pracy co zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami.

22 12 2016 plywacy2

22 12 2016 plywacy3

22 12 2016 plywacy4

Poprzedni artykułFajerwerki – bądź ostrożny!
Następny artykułRepertuar DKF „Powiększenie” – styczeń 2017