19 09 2013 owoce

W 2012 roku Stowarzyszenie Eko-Inicjatywa rozpoczęło inwentaryzację dawnych odmian drzew owocowych na terenie Kwidzyna. Inwentaryzacja „zaowocowała” następującymi wynikami, oznaczonych zostało: 36 odmian jabłoni, 5 odmian śliw, 9 odmian grusz.
W 2013 roku kontynuujemy inwentaryzację dawnych odmian drzew owocowych. Zapraszamy mieszkańców Kwidzyna do współpracy w niezwykłej przygodzie odkrywania tajemnic, które kryją kwidzyńskie drzewa owocowe.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu z Panem Ryszardem Rawskim* pomologiem, który prowadzi inwentaryzacje dawnych odmian drzew owocowych w Kwidzynie.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się m.in.:
– na czym polega pomologia;
– jak rozpoznawać dawne odmiany drzew owocowych;
– jak przeprowadzić inwentaryzację pomologiczną.

Na spotkanie zapraszamy w dniu 27.09.2013 (piątek) w godz. 16.00- 17.30.
Miejsce spotkania: Kwidzyńskie Centrum Kultury, (CKJ) ul. 11go Listopada 13, sala audiowizualna.

Na spotkanie zapraszamy mieszkańców Kwidzyna zainteresowanych tematem dawnych odmian drzew owocowych w szczególności: właścicieli „starych” odmian drzew owocowych, młodzież, seniorów, działkowców, sadowników…
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

UWAGA: na spotkanie można przynieść owoce: jabłka, gruszki, śliwki, max. 3-4 sztuki jednego owocu.

*Ryszard Rawski pracownik Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk w Powsinie. Od 30 lat tworzy kolekcję historycznych odmian jabłoni, tzn. odmian, które zostały wyhodowane przed II Wojną Światową, a obecnie zostały wyparte przez współczesne odmiany. Jego praca polega na gromadzeniu, rozmnażaniu i identyfikacji historycznych odmian jabłoni.

Szczegółowe informacje: Dominik Sudoł, 510 199 963, dsudol@ekokwidzyn.pl

Spotkanie zorganizowane jest w ramach projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Kwidzyna – myśl i działaj EKOlogicznie” współfinansowanego ze środków Miasta Kwidzyn. Partner spotkania: Kwidzyńskie Centrum Kultury.

Poprzedni artykułZbiórka pozarządowców
Następny artykułRozstrzygnięcie konkursu ofert