31 03 2017 sowy

Miło nam zaprosić Państwa na II Rodzinną Benowską Noc Sów. Wpisuje się ona w cykl ogólnopolskich akcji edukacyjnych pn. „Noc Sów”, koordynowanych przez Stowarzyszenie Ptaki Polskie.

W dniach 8-9 kwietnia w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Zaułek Benowo w Benowie odbędzie się specjalne wydarzenie dla dzieci, ich rodziców oraz wszystkich, którzy chcieliby poznać bliżej polskie sowy. Szczegółowy plan znajduje się poniżej.

8 kwietnia (sobota)
15.30 – 16.00 – zakwaterowanie uczestników.
16.00 – 16:10 – Janusz Kowalak, Jakub Marciniak – oficjalne rozpoczęcie i powitanie uczestników.
16.10 – 18.30 Jakub Marciniak – Sowie podchody: „Gdzie się chowa, która sowa?” – warsztaty połączone z wycieczką po Benowie. Podczas wyjścia będziemy poznawać różne gatunki sów oraz miejsca ich zamieszkiwania i głosy, jakie wydają. Oprócz tego prowadzić także będziemy zabawy ruchowe i tematyczne dla dzieci.
18.30 – 20.00 Przerwa na kolację.
20.00 – 21.00 Wyprawa na sowie łowy, podczas których będziemy poszukiwać prawdziwych sów odzywających się w benowskich lasach.
21.00 Ognisko z kiełbaskami oraz opowieściami i anegdotami przyrodniczymi, szczególnie na temat sów.

9 kwietnia (niedziela)
8.30 – 9.45 Jakub Marciniak – Pamiątkowa Sowa – warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, podczas których uczestnicy będą mogli wykonać i oprawić pamiątkowy obrazek z Rodzinnej Benowskiej Nocy Sów.
10.00 Zakończenie i pożegnanie uczestników II Rodzinnej Benowskiej Nocy Sów.

Podczas trwania II RBNS będzie także wystawione niewielkie stoisko z sowimi gadżetami (koszulki, kubki itp.) Firmy Mergus na podstawie prac plastycznych bydgoskiego plastyka i ornitologa Dawida Kilona.

Informacje dodatkowe:
Dojazd do Zaułka Benowo we własnym zakresie. Dla osób o utrudnionej możliwości dojazdu prosimy o informację, będziemy starali się rozdysponować miejsca w różnych pojazdach. Osoby niepełnoletnie, chcące wziąć udział w II RBNS samodzielnie, powinny dostarczyć nam
najpóźniej w dniu wyjazdu zgodę rodziców (opiekunów) – formularz zgody udostępnimy zainteresowanym droga mailową.
Minimalny wiek dzieci to 6 lat.

Ośrodek w Benowie dysponuje dla Kwidzynian 20 bezpłatnymi miejscami noclegowymi wraz z łazienkami:
2 pokoje z 1 dużym łóżkiem każde i jedną wspólną łazienką
1 pokój 8 osobowy (łóżka piętrowe)
1 pokój 6 osobowy (łóżka piętrowe)
1 pokój 5 osobowy (łóżka piętrowe).
W Zaułku Benowo jest dostęp do internetu, zapewniamy również pościel i ręczniki.
Wszystkich uczestników prosimy o potwierdzenie chęci skorzystania z noclegu lub rezygnację z niego.
W ośrodku istnieje możliwość przygotowania ciepłych posiłków. Zapewniamy także gorące napoje (kawa, herbata) i suchy prowiant. W okolicy Zaułka Benowo znajduje się otwarty w sobotę do 18 sklep spożywczo-przemysłowy z produktami pierwszej potrzeby.

ZAPISY:
Swój udział można zgłaszać telefonicznie pod numerem: 55 261 22 16 lub na adres mailowy: sekretariat@ekokwidzyn.pl do dnia 6 kwietnia (czwartek). Zapisując się, należy podać swoje dane, w tym kontaktowe (tel./mail) oraz liczbę osób, a w przypadku dzieci ich wiek. Liczba miejsc jest ograniczona!

Poprzedni artykułTo będzie MEKSYK, czyli spotkanie międzykulturowe!
Następny artykułKiermasz Wielkanocny