flaga pl

W dniach 9-11 marca 2012 na nowo wybudowanej pływalni Aquasfera w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w pływaniu. Na przepięknej 50 metrowej pływalni stanęło na starcie 473 zawodników ze 106 klubów z całej Polski.

Wśród nich nie zabrakło również zawodników sekcji pływania MTS Kwidzyn, podopiecznych trenera Artura Szachmytowskiego. Barwy naszego klubu reprezentowały dwie zawodniczki: Nikola Olszewska i Weronika Muzolf. Obie nasze reprezentantki zaprezentowały się bardzo dobrze, przynosząc chlubę naszemu miastu oraz klubowi.

Na prawdziwe słowa uznania zasługuje Nikola Olszewska, która została MISTRZYNIĄ POLSKI na 50 metrów stylem motylkowym, bijąc przy okazji 2 rekordy okręgu pomorskiego.

Warto zauważyć, iż wynik Nikoli 29,14 dałby jej wicemistrzostwo Polski w roczniku o rok starszym. Do złotego medalu Nikola dołożyła jeszcze brązowy medal na najdłuższym dystansie kraulowy. 800 metrów stylem dowolnym pokonała w 9:37,42 prowadząc do samego końca pasjonującą walkę i przyprawiając swojego trenera o kolejne siwe włosy. Ponadto Nikola pływała jeszcze dwa razy w ścisłym finale na 200 i 400 dowolnym.

Drugiej naszej zawodniczce, Weronice Muzolf, nie udało się niestety zdobyć medalu ale jej występ również był bardzo udany. Weronika dwa razy ( na 400 zmiennym i 200 motylkowym) pływała w ścisłym finale osiągając bardzo dobre rezultaty.

Po zawodach trener zawodniczek, Artur Szachmytowski, powiedział: „Jestem bardzo zadowolony z wyników jakie osiągnęły moje podopieczne. Oczywiście najbardziej cieszę się z medali ale pozostałe wyniki też bardzo mnie ucieszyły. U Nikoli troszkę ostatnią część przygotowań zakłóciła jej choroba ale nie narzekajmy, mamy mistrzynię Polski. U Weroniki gdyby nie kłopoty, nazwijmy je organizacyjno-porządkowe, wyniki byłyby jeszcze lepsze. Teraz trochę dziewczyny odpoczną i od kwietnia zaczynamy przygotowania do letnich Mistrzostw Polski. A za tydzień nasi najstarsi zawodnicy walczyć będą w Mistrzostwach Polski w Suwałkach i Dębicy, natomiast roczniki 1999 i 2000 za dwa tygodnie będą walczyć w I rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski. Liczę, że sukcesy w Olsztynie zmobilizują pozostałych naszych zawodników i pomogą im osiągnąć podobne sukcesy”.

Poprzedni artykuł„1% – wielką szansą dla Kwidzyna”
Następny artykułZapisy uczniów do klas pierwszych szkół podstawowych i gimnazjów