20130620 Nikola Olszewska

Podczas rozegranych w dniach 13-16.06.2013 w Olsztynie Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców zawodniczka MTS Kwidzyn, podopieczna trenera Artura Szachmytowskiego, Nikola Olszewska wywalczyła kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów w pływaniu, które w dniach 10-14.07.2013 odbędą się w Poznaniu. Nasza zawodniczka wywalczyła, po pasjonującej walce, miejsce w reprezentacji Polski na 50 metrów stylem motylkowym. W finale B Nikola zajęła pierwsze miejsce i z wynikiem 28,65 zajęła 11 miejsce w gronie seniorów. Przy okazji pobiła trzy razy rekord okręgu pomorskiego na 50 motylkowym.
W zawodach startowali jeszcze nasi najstarsi zawodnicy, Wojtek Janicki i Piotr Krukowski, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony bijąc swoje rekordy życiowe.
Po zawodach trener Artur Szachmytowski powiedział: „ Bardzo cieszę się z osiągnięcia Nikoli oraz z tego, że mogłem do tego dołożyć swoją cegiełkę. To były bardzo trudne zawody dla Nikoli bo aby wywalczyć kwalifikację musiała wygrać rywalizacje w swoim roczniku oraz z zawodniczkami o rok starszymi. Przy okazji udało się pobić rekordy okręgu oraz zająć 11 miejsce w Polsce w gronie seniorów (a wynik, który uzyskała był 8 wynikiem). Teraz Nikolę czeka bardzo pracowity okres. Już dzisiaj wyjeżdża do Warszawy na badania lekarskie a z badań od razu na 3 tygodniowy obóz kadry narodowej do Olsztyna skąd cała Kadra uda się do Poznania na Mistrzostwa Europy.
Po mistrzostwach od razu na obóz kadry wojewódzkiej do Puław a stamtąd na rocznikowe Mistrzostwa Polski do Oświęcimia. Tak więc wakacje zaczniemy dopiero 21 lipca.

Poprzedni artykułMammobus w Kwidzynie
Następny artykułKomunikat KCSiR podsumowujący imprezy z okazji obchodów „DNI KWIDZYNA 2013”