kwidzyn logo

„NIEBIESKA LINIA” pod nr 801 12 00 02

– udziela porad i wsparcia osobom doznającym przemocy,
– pomaga znaleźć rozwiązania prawnego do zastosowania w konkretnej sprawie,
– informuje o miejscach pomocy w Twojej najbliższej okolicy,
– udziela informacji świadkom przemocy,
– podejmuje interwencję poprzez bezpośredni kontakt z instytucjami, działającymi w Twojej gminie lub powiecie,
– potrafi pomóc w sytuacji, gdy sprawcami są osoby skazane już w przeszłości za przestępstwa związane z używaniem przemocy w rodzinie. Możliwe jest szybkie podjęcie interwencji przez Policję i kuratorów sądowych. To efekt ostatnich zmian w ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Pamiętaj, że przemoc nie skończy się sama. Specjaliści z Pogotowia „Niebieska Linia” mogą Ci pomóc! 801 12 00 02

Osoby dzwoniące z telefonów stacjonarnych płacą jedynie za pierwszy impuls, bez względu na to skąd dzwonią i jak długo trwa rozmowa.
Telefon działa od poniedziałku do soboty w godz. 08.00-22.00 oraz w niedzielę i święta w godz. 08.00-16.00. W środy w godz. 18.00-22.00 dyżurują prawnicy, którzy udzielają porad prawnych, dodatkowe dyżury prawne w poniedziałki i wtorki w godz. 17.00-21.00 pod nr telefonu (22) 666 28 50 (połączenie pełnopłatne).
Możesz także napisać e-maila: niebieskalinia@niebieskalinia.info lub poszukać informacji na stronie internetowej www.niebieskalinia.info.

Kwidzyńska Policja radzi co możesz zrobić, kiedy doświadczasz przemocy:
– Wzywaj policję (tel. 997 lub 112) w każdej sytuacji zagrożenia. Za każdym razem domagaj się wypełniania Niebieskiej Karty.
– Porozmawiaj z kimś komu ufasz. Przełam milczenie. Zwróć się o pomoc do przyjaciół, rodziny, sąsiadów. Nie wstydź się. Za przemoc odpowiedzialny jest ten, kto Cię krzywdzi, a nie Ty.
– Zadzwoń do „Niebieskiej Linii”. Psychologowie życzliwie z Tobą porozmawiają i pomogą ustalić najlepsze i odpowiednie dla Ciebie rozwiązanie.
– Nie usprawiedliwiaj przemocy. Nikt nie ma prawa Cię bić ani krzywdzić w jakikolwiek sposób! Za przemoc zawsze odpowiedzialna jest osoba, która ją stosuje, a nie Ty. Zdobywaj wiedzę prawną. Pamiętaj, że przemoc w rodzinie jest przestępstwem ściganym z urzędu. Często złożonych sytuacji rodzinnych nie da się rozwiązać bez uruchomienia procedur prawnych, takich jak: alimenty, eksmisja czy ograniczenie władzy rodzicielskiej.

Poprzedni artykułSzałamaja 2011
Następny artykuł„Profesjonalny pracownik obsługi klienta” – szkolenie